Press "Enter" to skip to content

Czasem konieczny jest leasing – co musisz o nim wiedzieć?

admin 0
Rzeczywistość jest taka, że nie zawsze nas na każdą rzecz stać. Oczywiście są osoby, które stawiają na pójście do banku po kredyt, ale nie za każdym razem jest to najsensowniejsze rozwiązanie. Warto czasem porozglądać się za innymi rozwiązaniami.

samochód corolla

Autor: Ian Armstrong
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli na przykład chodzi o samochody, to zawsze można brać pod uwagę leasing samochodu. Nie ma sensu pakować się w pożyczkę, bo rzeczywiście sensowniej postawić na leasing. Gdy nie jesteśmy pewni w jaki sposób będzie miała się nasza sytuacja finansowa wkrótce, to nie ma sensu ryzykować brania sobie na głowę pożyczek, a potem może i jakiś kłopotów, gdy nie damy rady spłacać pożyczki. Lepiej postawić na leasing, który nie wymaga od nas aż takich poświęceń. Umowa leasingowa jest na określony czas i jeśli po tym czasie okaże się, że pojazd wciąż jest nam potrzebny to możemy ją na spokojnie przedłużyć. A gdy okaże się, że leasing jest dla nas za drogi to można z niego zrezygnować.

Sprawdźmy ile narosło odsetek Niektórzy robią wszystko na czas a pozostałe osoby posiadają spore problemy z wyrobienie się w ustalonym terminie. Tak, więc trzeba naliczać im różnego typu odsetki. Jest coś takiego jak kalkulator odsetek podatkowych, który ma za zadanie przeliczyć ile dokładnie się danej osobie należy. Ale zdarza się i tak, że odsetki nie zostaną oddane, jeśli kwota będzie niska – jest to opisane w ustawie. Podobnie zresztą jest, jeśli chodzi o kalkulator odsetek ustawowych przelicza kwotę , która jest należna od wysokości wynagrodzenia na podstawie dnia, gdy środki powinny zostać przekazane, a terminu, kiedy zostały przekazane faktycznie. Taki kalkulator istnieje w sieci. Można tam sobie sami wszystko powyliczać. Nie musimy oczekiwać jakiegoś cudu, a brać sprawy we własne ręce i sprawdzić. Najważniejsze to nie zapominać o własnych prawach, ale też pamiętać o własnych obowiązkach. Jeżeli nie umiemy przypomnieć sobie istotnych dat to zawsze można wszystko posprawdzać czy to na koncie w banku, czy w umowie, by posiadać stu procentową pewność, że wszystko w odpowiednie sposób policzyliśmy.

Chcesz poszerzyć wiedzę z tego intrygującego tematu? Więc najlepiej trafiłeś. Zwyczajnie kliknij tutaj i przenieś się do nowej witryny.

Oczywiście po policzeniu wszystkiego w Internecie, gdy chcielibyśmy posiadać jakiś podkład, gdy np. idziemy do firmy ze swoimi roszczeniami, to na początku sensowniej pójść do księgowego, który wszystko nam zapisze w odpowiedniej dokumentacji. Więcej na