Press "Enter" to skip to content

Na ogół brak efektów w znalezieniu pracy wiąże się z nieodpowiednim nastawieniem

admin 0
Szukanie pracy nie jest proste. Rzecz jasna do wyboru są rozmaite jej warianty – praca stacjonarna, zdalna, telepraca itd. Tak samo przeróżne są oferty. Codziennie pojawiają się nowe. Praca inspektor nadzoru, kucharz, asystentka – można by wyliczać bez końca. Co zatem sprawia, że jedni znajdują pracę szybko, a inni szukają miesiącami i nie mogą znaleźć?

praca

Autor: Dell Inc.
Źródło: http://www.flickr.com
Oczywiście najważniejsze jest tak naprawdę podejście.

Kiedy wejdziesz na oryginalny artykuł (http://www.apteczkadziecka.pl/pol_m_DZIECKO_Akcesoria-do-karmienia-dzieci-2194.html), ujrzysz, że zawiera zbliżone wiadomości na ten wątek – te dane wciągną Cię zupełnie.

Można sobie tłumaczyć, że nie ma pracy, lub, że ta nie bo za mało płatna, a tamta nie gdyż za daleko z dojazdem, gdy w istocie sedno tkwi w tym, by wiedzieć co po prostu chce się robić (więcej na stronie). Bez wątpienia można stwierdzić, że jedynie osoba, która wie co chce robić w życiu i naprawdę jest ku temu zdeterminowana, potrafi dostać pracę i czuć się usatysfakcjonowana. Niestety jak wskazują badania wiele osób robi to co robi, bez większego zaangażowania lub z konieczności. Pracują, bo muszą pracować, aby utrzymać siebie i rodzinę, pracują, bo potrzebują kontaktów z ludźmi, pracują, tylko po to, aby zbierać pieniądze. Rzecz jasna każdy z tych powodów jest ważny i nie należy ich bagatelizować. Jednakże prawdą jest, że największe zadowolenie z pracy mają ci, którzy robią ją z uwielbieniem i pasją.

Żeby znaleźć pracę odwiedzamy rozmaite strony w sieci, które udostępniają oferty pracy Lubin (sprawdź szczegóły), czy z kolei oferty pracy Grodzisk Mazowiecki lub w innym mieście. Jeżeli nie wiemy co tak naprawdę w życiu chcielibyśmy robić, będziemy po prostu wysyłać CV na te oferty, co do których spełniamy wymagania lub, które przynajmniej trochę nas zaciekawią. Wielu jest także zdania, że powinno się brać ”jak leci”, bo nie ma sensu przebierać. Rzecz jasna w przypadku jednych takie podejście skutkuje, że wcześniej czy później otrzymają jakąś pracę, w przypadku innych zaś kończy się to ostatecznie niepowodzeniami albo szybką rezygnacją z pracy, która w rzeczywistości okazała się całkiem nie adekwatna do naszych możliwości. Pozostaje nam wówczas coś z tym zrobić (źródło artykułu).

praca biurowa

Autor: Jim Larrison
Źródło: http://www.flickr.com
Z reguły brak rezultatów jeśli chodzi o znalezienie pracy wiąże się z nieodpowiednim podejściem – może skupiamy się nie na tych branżach, w których rzeczywiście jesteśmy dobrzy? A może zamiast starać się o posadę na etacie zajmijmy się wolnymi zleceniami jako freelancerzy? Dobrym rozwiązaniem może być także założenie swojej własnej firmy.