Press "Enter" to skip to content

Czym jest hipoteka zwrotna? Czy się opłaca? Jakiego typu korzyści może zaoferować?

admin 0
W ostatnich latach bardzo powszechna jest hipoteka zwrotna. Jest przede wszystkim przeznaczona dla starszych osób, jakie są prawnymi właścicielami mieszkań i domów. Jak więc brakuje im środków na życie, są w stanie zawrzeć umowę z konkretną firmą, która oferuje to właśnie rozwiązanie.

Hipoteka zwrotna, nazywana także przez niektórych jako hipoteka odwrócona polega na tym, iż możemy mieszkać w swoim mieszkaniu do końca swoich dni. Będziemy także otrzymywać jakby dodatkową emeryturę od firmy, z którą zawarliśmy umowę. Ale po naszej śmierci mieszkanie przejmuje firma, z jaką podpisaliśmy umowę.

rozwód

Autor: Cordell and Cordell
Źródło: http://www.flickr.com
Tu jednak powstaje pytanie czy takie finansowe świadczenia, jakie są oferowane przez firmę która sprzedaje produkt, nie będą za niskie wobec stale wzrastających kosztów życia. Bo właściwie kilkaset złotych, jakie są wypłacane w dzisiejszych czasach może mieć niezbyt dużą wartość w przyszłości, dodatkowo najlepiej sprawdzić przez jaki okres jest wypłacane świadczenie oraz w jakiej wysokości – nie przegap dożywotniej renty na funduszhipoteczny.pl.
Oczywiście jak zawsze wszystko jest zależne od sytuacji życiowej określonej osoby. Tak naprawdę jednakowoż taka hipoteka jest najbardziej odpowiednia dla osób w starszych, które nie mają bliskich czy dalszej rodziny.

Masz ochotę poznać więcej ciekawych danych na ten temat? To poczytaj więcej (http://komornik-krakow.eu/licytacje/), które akurat takie informacje posiadają.

W odmiennej sytuacji korzystniej pomyśleć, czy jest to trafiony pomysł – Fundusz Hipoteczny DOM poleca hipotekę zwrotną.

Czy nie mamy osoby w rodzinie, której nie chcielibyśmy przekazać tego typu nieruchomości? Tak jak powiedzieliśmy, wszystko to jest zależne od konkretnej osoby i to jak prezentuje się jej życiowa sytuacja. Niemniej, jeżeli mamy większą ilość możliwości, to warto też je rozpatrzyć, aby wybrać jak najbardziej korzystnie.