Press "Enter" to skip to content

Dofinansowanie na rozwijanie się firmy

admin 0
Kiedy rozkręcamy swój biznes zaczynają nas ciekawić różnego typu możliwości dofinansowania. Oczywiście nie można liczyć na to, że dostaniemy każde dofinansowanie na rozwój firm. Ale musimy się starać o różne rodzaje dofinansowania. Dobrze posprawdzać w Internecie, jakie środki możemy dostać w ramach bezzwrotnych kredytów z Unii Europejskiej. Warto posprawdzać, jakie dofinansowania posiada Ministerstwo Gospodarki.

Finansowanie

Autor: Daniel Oines
Źródło: http://www.flickr.com
Należy posprawdzać różnego rodzaju projekty, stypendia i wiele innych rozwiązań, które będą w stanie finansowo wesprzeć rozwój naszej firmy. Oczywiście firma nie może zatrzymać się w rozwoju, więc zdawać by się mogło, że wciąż powinna otrzymywać dofinansowanie na rozwój (zobacz stronę). Jednak istnieją w różnego rodzaju dofinansowaniach pewne ograniczenia. Na przykład czasem jest tak, że firma może starać się o środki na rozwój przez trzy lata od rozpoczęcia działalności, potem może starać się o dofinansowanie, ale z innych powodów niż rozkręcanie firmy.

Skąd wziąć pieniądze na start up
Coraz więcej osób myśli o tym, żeby stworzyć swój start up. Myślimy o tym jak to poogarniać, a gdy już wiemy jak zacząć, zaczynamy też zastanawiać się bardzo intensywnie nad tym skąd wziąć pieniądze na rozkręcenie naszego startupu. Otóż dofinansowanie start up to dość specyficzna sprawa. Trzeba postawić na własną kreatywność. Można skorzystać z różnych internetowych platform, na których możemy zbierać pieniądze na przeróżne kwestie – czytaj więcej. Oczywiście możemy również skorzystać z własnych oszczędności. Ale nie wszyscy je posiadamy.

Możemy poszukać dofinansowania u organizacji rządowych, ale tego typu dofinansowanie trafia do części startup’owców. Tak, więc jeśli zależy nam na tym, by mieć własny start up, to musimy pamiętać, że to po pierwsze ciężka praca. Bo początkowo wcale nie będzie różowo. Ale, jeżeli uda nam się przetrwać ciężkie początki, to po pewnym czasie na sto procent będzie trochę łatwiej. Oczywiście praca nad startupem trwa całe życie, bo start up powinien się też stale rozwijać.

Gdy jednak już będziemy bardziej popularni, to na sto procent pojawią się sponsorzy, którzy zechcą dofinansować nasz biznes i wszystko będzie się rozkręcać.

Jeżeli po przeczytaniu tego tekstu uważasz, że warto jest szerzej poznać ten temat, to ponadto zerknij tutaj (http://www.kancelaria-sikora.pl/sluzebnosc-przesylu-odszkodowania-za-slupy-lodz/).

Start up to po pierwsze genialna idea i wiara w ten pomysł. Jeśli znajdziemy niepowtarzalny pomysł, to na pewno pojawią się możliwości, by nasz pomysł został wdrożony w życie.