Press "Enter" to skip to content

Ubezpieczenie na życie – kupić nie kupić, które wybrać, czym się kierować? Radzimy

admin 0
Zacznijmy od ogólnego wyjaśnienia, co to jest klasyczne ubezpieczenie na życie. A więc jest to ubezpieczenie, które możemy wykupić, ażeby zabezpieczyć własnych bliskich – współmałżonkę, męża, dzieci, na wypadek własnej śmierci.
Płacisz określone składki a dzięki temu, jeśli umrzesz, zakład ubezpieczeń wypłaci im wyznaczoną kwotę pieniędzy.

firmy - obrazek

Autor: Marcin Polak
Źródło: http://www.flickr.com
Taką umowę zawrzeć można dożywotnio czy na czas sprecyzowany. Jeżeli ubezpieczenie ma tylko funkcję ochronną i w czasie trwania ubezpieczenia nic Ci się nie stanie, wpłacone przez ciebie składki przepadną. Lecz istnieją także polisy na życie, które możesz wykorzystywać do inwestowania pieniążków – ubezpieczenia inwestycyjne – grupowe. Generalnie już na wstępie warto poszerzyć podstawowe ubezpieczenie o ochronę na wypadek niezdolności do pracy. W zależności od umowy możemy mieć wtedy gwarancję, iż ubezpieczyciel wypłaci Ci kwotę polisy, albo iż będzie opłacał za Ciebie składki do końca trwania umowy. Tak wygląda właśnie polisa życie Warszawa. Na dodatek z reguły możemy wykupić opcje osłony na wypadek zawału, zabiegu chirurgicznego, rehabilitacji a także pobytu w szpitalu.
fototapety

Autor: http://fixar.de
Źródło: http://fixar.de
Wrocław nocą

Autor: the BRT
Źródło: http://www.flickr.com
Młodzi ludzie powinni z kolei rozważyć wybór umowy, w której zadośćuczynienie jest największe w przypadku wypadku, na przykład samochodowego. Suma ubezpieczenia związana ze zgonem jest wtedy minimalizowana i dzięki takowym proporcjom opłata polisy utrzymuje się na rozsądnym poziomie.

Przygotowaliśmy dla Ciebie nowe atrakcyjne wiadomości na ciekawiący Cię temat. Przejdź do następnego artykułu i czytaj wpis Obsługa prawna w Chorzowie.

W wyborze polisy pomóc ci może agent PZU Warszawa. Umowa może, a wręcz musi być dobrze dobrana do naszych osobistych wymogów, co do ubezpieczenia (Dariusz Piernik agent ubezpieczeniowy PZU Warszawa) innymi słowy “szyta na miarę”.

Może mieć przykładowo zakres ochronno – oszczędnościowy. Wówczas obojętnie, czy dojdzie do śmierci czy nie, w określonym momencie nastąpi wypłata nagromadzonych środków.