Press "Enter" to skip to content

Europejska stolica tętniąca życiem, czyli krótka podróż do Londynu

admin 0
Jeśli w okresie letnim okaże się, że nie możemy liczyć na zaplanowany, długi urlop w pracy, zawsze pozostaje nam jeszcze jedna opcja – krótka, trwająca jeden weekend wycieczka. Pozwoli nam ona na aktywny wypoczynek spędzony na zwiedzaniu wybranego miasta, skupiając się jedynie na najważniejszych atrakcjach, które wydadzą nam się najciekawsze. Oto jak może wyglądać tego typu podróż na przykładzie wyjazdu do Londynu.

Na początku musimy nabyćbilety lotnicze Londyn Warszawa, najbardziej optymalnie jest jednakże zrobić to trochę wcześniej przed planowanym wyjazdem. Warto również nadmienić, że Londyn jest doskonałym miejscem na krótką wycieczkę przy niezbyt wysokim budżecie, gdyż bilety lotnicze Londyn Warszawa nie należą do przesadnie drogich (zerknij na ten serwis). Miejsca w samolocie rezerwowane z pewnym wyprzedzeniem są sporo tańsze, co pozwoli nam na znaczące obniżenie kosztów wycieczki.

Następny krok to wybranie atrakcji, które chcemy zobaczyć. W przypadku Londynu wybór ten nie należy do najłatwiejszych, gdyż miasto posiada piękną architekturę, jak również wiele godnych polecenia turystycznych atrakcji, które opłaca się zobaczyć. Musimy zatem zdecydować. co jest dla nas ważniejsze – podziwianie architektury Pałacu Buckingham i Gmachu Parlamentu czy zobaczenie niespotykanych eksponatów umieszczonych w British Museum i Muzeum Figur Woskowych (zapoznaj się z serwisem). A może chcemy poznać namiastkę normalnego, brytyjskiego dnia spacerując wieczorem po Soho czy Trafalgar Square? Istotne jest jednak, żeby wybrać te miejsca jeszcze przed wylotem – oszczędzi nam to zastanawiania na miejscu, co sprawi, że będziemy mieć więcej czasu na zwiedzanie. Musimy też odpowiednio wcześniej zatroszczyć się o nocleg, ponieważ poszukiwanie pokoju na miejscu może się skończyć nieprzewidzianą niespodzianką.

Londyn

Autor: Gwydion M. Williams
Źródło: http://www.flickr.com

Przy wyborze noclegu należy mieć na uwadze, że nasza wycieczka ma szczególnie intensywny charakter i najprawdopodobniej nie spędzimy zbyt wiele czasu czasu w pokoju hotelowym. Właśnie dlatego wybór noclegu ze wszystkimi opcjami dodatkowymi stanowi wyłącznie niepotrzebne tworzenie kosztów. Korzystniej jest wybrać nieco tańszy hotel, a zaoszczędzone poprzez to środki spożytkować na lepszy cel – np. na obiad w jednej z renomowanych restauracji w Londynie czy bilet na interesującą wystawę. Kupując bilety powrotne dobrze jest postarać się o miejsca w samolocie przy oknie – panorama Londynu obserwowana podczas przelotu jest przepiękna i niewątpliwie zapadnie nam w pamięć.

Londyn

Autor: Jim Linwood
Źródło: http://www.flickr.com

Niezapomniane wakacje (Zobacz też: chorwacja wakacje 2022) wcale nie muszą długo trwać i dużo kosztować – nawet krótka wycieczka może pozwolić nam porządnie wypocząć i zobaczyć ciekawe miejsca. Wszystko zależy jednak od dobrej organizacji – jeżeli rozplanujemy podróż z odpowiednim wyprzedzeniem i uwzględniając wszelkie niezbędne kwestie, będziemy mogli cieszyć się wyjątkowym urlopem, który będziemy wspominać przez długie lata.