Press "Enter" to skip to content

Gdzie spędzić nadchodzące wakacje, czyli kilka inspirujących sugestii dla niezdecydowanych

admin 0
Jeżeli dalekie lub bliższe wyjazdy to wręcz wasze hobby, to prawdopodobnie nie będziecie mieć żadnych problemów z wyborem miejsca, w którym razem z najbliższymi albo z paczką kolegów spędzicie tegoroczne wakacje. Natomiast jeśli wyjeżdżacie z domu jedynie okazjonalnie, to podjęcie ostatecznej decyzji może okazać się dość trudne. Natomiast jednego możemy być w stu procentach pewni: każdy zamierza w wyjątkowy sposób spędzić chociażby te trzy tygodnie w roku i to całkowicie niezależnie od własnych zainteresowań. Poszukiwanie intrygujących pomysłów na stronach internetowych jest dzisiaj już standardem, a i sami internauci z chęcią dzielą się własnymi doświadczenia: rekomendują miejsca godne uwagi, a także ostrzegają, np. przed nieuczciwymi właścicielami restauracji.

By nie kopiować pomysłów, jakie krążą w sieci warto wysunąć kilka bardziej niestandardowych podpowiedzi. Zamiast wylegiwać się na plaży w Trójmieście albo Łebie można aktywnie spędzić wakacje. Dla przykładu w czasie wolnym od pracy możemy pojechać nad Bałtyk bądź na Mazury, aby tam zdobyć podstawowe patenty żeglarskie akcesoria – szekle albo wprost odwrotnie, wziąć udział w szkoleniu taternickim w stolicy Tatr (sprawdź więcej). Opcjonalnie można również z o dużo większym rozmachem realizować własne hobby – miłośnicy rowerowych wypraw w żadnym razie nie muszą szukać obleganych ścieżek na Pomorzu albo Warmii, ale w zamian mogą najzwyczajniej w świecie odwiedzić nieduże miejscowości na Górnym Śląsku, jak również na Jurze.

samolot

Autor: Phuket@photographer.net
Źródło: http://www.flickr.com

Zupełnym przeciwieństwem błogiego wypoczynku na jeziorach stają się wczasy na tropikalnych wyspach. Na urlopowiczów spragnionych słońca czekają cudowne plaże na Borneo, Wyspach Kanaryjskich czy Bahamach. Jeżeli ktoś jednakże chce wakacyjne podróże rozpocząć od zwiedzania mniej odległych zakątków, to wystarczy, że kupi bilety lotnicze Warszawa Bruksela i od tego miasta zacznie coroczne podróżowanie po stolicach Starego Kontynentu – przecież bycie członkiem Unii Europejskiej niesie pewne zobowiązania. A poznanie historii innych narodów jest wyjątkowo pasjonującą przygodą, szczególnie wówczas, gdy nie trzeba wspomnianej historii poznawać z książek. Obligatoryjnie trzeba zobaczyć ogromne Koloseum we Włoszech, niesamowity Wersal oraz wyniosłą Notre-Dame we Francji, a także Big Ben w Londynie i… mnóstwo innych sławnych obiektów zabytkowych.

samolot

Autor: Simon_sees
Źródło: http://www.flickr.com

Podróżowanie jest o wiele przyjemniejsze, kiedy nie podróżuje się samotnie. Z tego powodu najczęściej wyruszamy na wczasy razem z rodziną bądź dobrymi przyjaciółmi. Kiedy rodzina się powiększa, czasem rezygnujemy z dalszych podróży, skądinąd całkiem niesłusznie. A w końcu niemowlę w samolocie podróżuje identycznie jak pełnoletni pasażerowie (poznaj dodatkowe informacje). A jeżeli wyruszamy już z pięciomiesięczną pociechą do Berlina czy Barcelony, to oczywiście musimy pamiętać o zapakowaniu najpotrzebniejszych rzeczy, czyli pełnowartościowego posiłku, mleka, jak również akcesoriów i wszelkich przydatnych gadżetów do przewijania smyka.