Press "Enter" to skip to content

Jak darować i jakie są korzyści z przekazania 1 % podatku?

admin 0
Jak przekazać 1% podatku? Otóż nie jest to wymagające. W pierwszej kolejności należy wytypować organizację pożytku publicznego, której chcemy przekazać nasz 1 % z podatku. Masa organizacji jest do tego upoważnionych, ich nazwy można odszukać chociażby na witrynie Biuletynu Informacji Publicznej Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. Adresy owe można odnaleźć zarazem na innych prywatnych witrynach internetowych. Nie jest to trudne.

obliczenia podatkowe

Autor: eFile989
Źródło: http://www.flickr.com
Oględnie mówiąc, dostać nasz 1 % mają prawo te organizacje, które nie prowadzą na przykład działalności gospodarczej polegającej na wytwarzaniu: tytoniu, alkoholu czy przemysłu elektronicznego. Po wyselekcjonowaniu organizacji powinno się uzupełnić odpowiednią rubrykę w rocznym zeznaniu podatkowym (szerzej – ). Podatek wolno przekazać wyłącznie dla jednej organizacji, chyba że rozliczenie odbywa się na kilku drukach. Podatnik ma prawo windykacja legnica co więcej podać swoje dane: imię, nazwisko i adres, które Skarbówka wyśle określonej przez nas organizacji pożytku publicznego. Końcowym krokiem jest przekazanie naszego PIT-u i uregulowanie podatku. Wtenczas podatek zostanie przeznaczony dla określonej organizacji, jeśli w całości zostanie opłacony. Te pieniądze po wypełnieniu powyższych warunków zostaną wysłane przez Urząd Skarbowy w sierpniu czy nawet w lipcu na konto wybranej organizacji.

Jakie są korzyści z przesłania 1% na konto określonej organizacji pożytku publicznego? Otóż ofiarowując pieniądze, możemy w ten sposób wesprzeć humanitarne inicjatywy, których podejmuje się konkretna fundacja. Więcej szczegółów na temat można dowiedzieć się na . W ten sposób pośrednio będziemy wspierali chorych, głodnych czy ubogich. Dzięki temu możemy stać się jednym ze sponsorów zakupu urządzeń do szpitali czy wykupu obiadów dla biednych dzieci w szkole. Wspomniane czynności są realne praktycznie bez ruszania z domu. Zyskujemy więc pewność, że nasze pieniądze będą dobrze ulokowane. Przecież bez niczyjej pomocy wybieramy konkretną organizację, nikt nam jej nie narzuca, więc również możemy sprawdzić, czy jest wiarygodna. Jeśli prowadzimy biznes to możemy także ubiegać się o to, aby nasze dane były zupełnie udostępnione jako sponsorów tejże organizacji. Dzięki temu nasza firma może zyskać dobrą opinię wśród klientów, bo działalność charytatywna jest przez ludzi pozytywnie odbierana.