Press "Enter" to skip to content

Jak poradzić sobie z założeniem nowego przedsiębiorstwa? Krótki poradnik dla nowych przedsiębiorców

admin 0
Jeżeli kiedyś interesowałeś się tym, w jaki sposób założyć swoją firmę, to ten artykuł będzie w sam raz dla ciebie. Na szybko postaramy się przedstawić to, co czeka na ciebie, jeżeli zdecydujesz się otworzyć swoją firmę.

dokumenty

Autor: Dvortygirl
Źródło: http://www.flickr.com

Na początku słów kilka o kosztach.Z pewnością każdy, nawet początkujący przedsiębiorca wie, że tuż po otworzeniu firmy, będzie musiał zapłacić składki zus działalność gospodarcza w naszym kraju wiąże się z koniecznością comiesięcznego płacenia składek na emeryturę, ubezpieczenia zdrowotnego, a także z koniecznością uiszczania opłaty składki na ubezpieczenie społeczne. Dla nowego przedsiębiorcy, który nigdy wcześniej nie firmy, będzie mógł płacić obniżone składki, wysokości ok. 400zł miesięcznie. Taki przywilej będzie jednak dostępny wyłącznie przez pierwsze dwa lata od początku działalności. W późniejszym okresie „wskoczymy” na wysoki poziom opodatkowania i będziemy musieli się przygotować na zapłatę kwoty powyżej tysiąc zł, a ta kwota może już znacząco zmniejszyć budżet każdego przedsiębiorcy.

Skąd więc uzyskać dotacje na otwarcie firmy?Kwestie finansowe zazwyczaj są największym problem zaprzątającą głowy właścicieli firm ().

Jeśli prezentowany tekst daje Ci do myślenia, kliknij tu i ponadto zdobądź więcej info, które także są warte zapamiętania.

Głównie na początku prowadzenia firmy fundusze i pewny ich zapas są potrzebne, by przeczekać czas, w którym przedsiębiorstwo się rozwija i nie przynosi jeszcze zakładanego zysku. Całe szczęście, w dzisiejszych czasach nawet startujący przedsiębiorca jest w stanie uzyskać niemałą dotację na otwarcie firmy. Dróg jest na prawdę bardzo wiele. Poszukiwania dopłat możemy zacząć w najbliższym UP – Jeżeli nigdy nie prowadziliśmy, to możemy oczekiwać na dofinansowanie rzędu dwudziestu tysięcy zł.

Innym sposobem jest poszukiwanie dotacji z Unii Europejskiej, które jeszcze niedawno było bardzo popularną opcją wśród młodych przedsiębiorców. Przedstawiając sensowny biznes plan, jesteśmy uzyskać dofinansowanie pokrywającą nawet kilkadziesiąt % naszych potrzeb. Jednak obwarowania formalne przy tej formie dopłat są dość duże, z tego też powodu nie każdemu udaje się takie pieniądze uzyskać.

Pamiętaj, dobry przedsiębiorca nigdy się nie zniechęca – nawet jeżeli nie uda się z wybranym dofinansowaniem, to zawsze istnieją alternatywne drogi do sfinansowania dla twojego biznesu – nie rezygnuj, a na pewno osiągniesz cel.