Press "Enter" to skip to content

Jak powinniśmy rozliczyć pit 37? Co warto wiedzieć odnośnie tej kwestii?

admin 0
Jak co roku, trzeba rozliczyć pit. To konieczność dla każdej z osób, jaka była przez poprzedni rok zatrudniona. Istnieją różne deklaracje podatku, każdą uzupełnia się w trochę inny sposób. W tym artykule skupimy się na picie 37.

praca przy podatkach online

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com

Rozliczenie pit 37 jest jednym z bardziej popularnych, składa się je w typowych sytuacjach, kiedy osoba zatrudniona, zleceniobiorca, emeryt, a także rencista rozlicza swoje najważniejsze źródło przychodu. Deklaracja ta dotyczy przychodów podlegających opodatkowaniu wedle skali podatkowej, to znaczy obecnie jest to 18% i 32%. Jeżeli uzyskujemy jedynie przychody zwolnione z podatku, nie składamy żadnej deklaracji, nie wykazujemy także przychodów, które zwolnione są z opodatkowania – Ile można zaoszczędzić na ulgach podatkowych?.

podatki

Źródło: pixabay.com

Jak uzyskujemy inne przychody aniżeli opodatkowane według skali, to wybierzemy inną deklarację. Dla różnych osób, jakie mogą mieć z tym problem pomóc mogą takie rzeczy jak rozliczenie pit 2017 przez internet, gdyż tam wszystko jest dokładnie pokazane, więc ciężko jest się pomylić.

Czy ten wpis przypadł Ci do gustu tak silnie, że masz ochotę zaznajomić się z kolejnym? To fantastycznie. Więc tu kliknij i sprawdź (http://www.noclegidlafirm.pl/wroclaw/o-nas.html) więcej newsów.

Jeśli chodzi o ten temat, to trzeba także wiedzieć, że jeśli uzyskujemy poza przychodami opodatkowanymi inne przychody, to złożyć musimy dwie różne deklaracje, chodzi o pit 37 albo pit 28 – informacje o picie 37 na pitax.pl.

Warto również wiedzieć, w jaki sposób się trzeba rozliczyć z małżonkiem, czy pit 37 jest dobry do takiego przypadku? Jak nasz partner ma firmę, która jest opodatkowana zgodnie ze skalą, to nie rozliczymy się razem na pit 37 przez nasz stosunek pracy. Wspólne rozliczenie w pit 37, to wtedy błąd, gdyż dotyczy nas w tej sytuacji pit 36. Pamiętajmy, iż możemy sobie oszczędzić tych rozmyślań, kiedy użyjemy pit za 2017 online.