Press "Enter" to skip to content

Jak zagrać na giełdzie, od czego powinniśmy zacząć. Miej na uwadze, że nie jest to profesja dla każdego z nas

admin 0
Pragniesz grać na giełdzie? Trzeba rozpocząć od podstaw. Początki gry na giełdzie są tak naprawdę takie same dla każdego z nas. Po czym poznać, że czujemy, że damy radę? Prawdopodobnie odpowiadają nam sukcesy kolegi, który dzięki giełdzie już nieco się wzbogacił,prawdopodobnie jest inna przyczyna, jak słabe wyniki funduszy czy małe oprocentowanie lokat.

Pieniądze

Autor: Seth Sawyers
Źródło: http://www.flickr.com
Pierwszym krokiem, żeby wykonać swoje postanowienia jest otworzenie rachunku maklerskiego w jednym z domów maklerskich. Jest on potrzebny do zawierania transakcji zakupu i sprzedaży akcji, jak również obligacji i pozostałych instrumentów rynku kapitałowego.

Najistotniejszy błąd, który mamy szansę zrobić na początek, to rozpocząć działanie bez zwykłej wiedzy na temat mechanizmów giełdy. Taka osoba zawiera wtedy transakcje bazując na rekomendacji biura (inoffice.pl – obiekty konferencyjne warszawa) maklerskiego lub na wyczucie. Jeśli nam się to się uda będziemy niemiernie szczęśliwi, jednak nie zawsze nam się będzie tak szczęścić, a przecież nie chcemy stracić wszystkiego. W jaki sposób więc zacząć?

Najdogodniej zdobywać wiedzę od kogoś, kto ma już pewne doświadczenie, kto coś potrafi w tego typu sprawach. Trzeba przyjrzeć się co stosują do zarabiania na giełdzie inwestorzy sukcesu. Tego typu osoby korzystają z jednego z dwóch przeciwstawnych nurtów. Pierwszym z nich jest analizowanie techniczne lub fundamentalne. Często są ze sobą połączone.

forex

Autor: Allan Ajifo
Źródło: http://www.flickr.com

Analiza fundamentalna ma związek ze stwierdzeniem „wartość wewnętrzna spółki”, co oznacza zbiór środków pieniężnych, które jesteśmy w stanie uzyskać ze spółki podczas jej działalności. Mamy szansę w ramach niej zaznaczyć w sumie dwa podejścia. W pierwszym z nich kupujemy, gdy cena rynkowa akcji jest mniejsza od wartości wewnętrznej. Drugie podejście w ramach analizy fundamentalnej jest związane z technikami o zmniejszonych przepływach pieniężnych.

Analiza techniczna stawiana jest w całościowej opozycji do analizy fundamentalnej. W tym miejscu z kolei chodzi o szukaniu wyznaczników działań, jakie w przeszłości powodowały konkretne efekty, co determinuje zwiększenie się lub spadek kosztów. Pomysł takiego nurtu odrzuca dochodzenie przyczyn zmian cen i całkowicie jest zorientowana na ich efektach, które dostrzec można są na wykresie.

Opracowaliśmy dla Ciebie niezwykle interesujące posty. Trzeba wejść w adres tej strony (http://bankrumia.pl/oferta/oferta-dla-rolnictwa/). Jeśli masz jakiekolwiek pytania, to chętnie na nie zareagujemy.

Nie jest to tak naprawdę zupełna definicja, jednak w skrócie możemy stwierdzić, iż analiza techniczna to zwyczajnie analiza kosztów.