Press "Enter" to skip to content

Krótki opis rejonu Podlasia, wykaz najpopularniejszych jego turystycznych atrakcji.

admin 0
Pod koniec ubiegłego wieku przy podziale administracyjnym, jaki dokonał się w Polsce, zostało utworzone województwo podlaskie. Obecnie ma ono powierzchnię ponad 20 tysięcy kwadratowych kilometrów, co wynosi około 6,5 procenta powierzchni Polski.

wakacje - obrazeczek

Autor: Harco Rutgers
Źródło: http://www.flickr.com
Województwo podlaskie jest położone w północno-wschodniej części naszego kraju, a jednym z jego najważniejszych atutów stała się wspaniała, często nietknięta jeszcze przez człowieka przyroda.

Chcesz przeanalizować taką sprawę nieco bardziej? Jeżeli tak, to kliknij ten odnośnik i przeczytaj więcej szczegółów w serwisie, który też omawia taką tematykę.

Natomiast nie ma tam dużych skupisk fabryk, co będzie z kolei skutkować niezwykle czystym nieskażonym powietrzem. Rejon Podlasia, jeszcze do niedawna traktowany przez turystów niezbyt przychylnie, obecnie stał się coraz częściej wybierany przez osoby szukające spokoju, ciszy i kontaktu z naturą. Na pewno magnesem który przyciąga turystów jest dziewicza Puszcza Białowieska, która jest jednym z ostatnich tego typu miejsc w Europie. Na dzień dzisiejszy jest ona chroniona prawem przed zbyt dużą ingerencją człowieka, na jej terenie jest do znalezienia mnóstwo ciekawych miejsc, pomników przyrody oraz dydaktycznych ścieżek.

Ale wypoczynek na Podlasiu to nie jedynie Puszcza Białowieska, choć ona jest główną atrakcją tego regionu Bardzo popularne również są spływy kajakiem przepięknymi podlaskimi rzeczkami, podczas jakich można podziwiać całą fantastyczną przyrodę. Dość dużo jest także najróżniejszych muzeów, które pokazują przede wszystkim skarby tego regionu, a dla maluchów otwierane są najróżniejsze dydaktyczne i rozrywkowe parki. Sporo do obejrzenia znajdą również miłośnicy zabytków i militariów, na Podlasiu jest wiele atrakcji tego typu, które przyciągają coraz większą ilość turystów. Wszystko to sprawiło, że od pewnego czasu bardzo rozwinęła się baza noclegowa tego miejsca. Mieszkańcy Podlasia dostrzegają możliwości, jakie daje zainteresowanie miejscem, w jakim mieszkają, i dlatego też starają się jak mogą, żeby je wypromować w różnych obszarach, nie tylko turystycznych.

Między innymi coraz bardziej zaczynają się rozwijać usługi medyczne, przykładowo funkcjonująca w Białymstoku klinika in vitro zaczyna przyjmować już pacjentów z całej Polski – wejdź.