Press "Enter" to skip to content

Opłaca się złożyć PIT poprzez sieć za pomocą programu albo portalu e-Deklaracje

admin 0
Rozliczanie PIT-ów przez Net jest aktualnie wyjątkowo powszechne. Co roku więcej osób decyduje się na ten sposób wysyłania zeznań podatkowych.

Wciąż powszechne są rozmaite programy do uzupełniania formularzy, zwłaszcza w przypadku właścicieli spółek. Indywidualni podatnicy bardzo chętnie używają systemu e-Deklaracje.

trzymające się ręce

Źródło: flickr.com
Mnóstwo osób wciąż wysyła wydrukowane formularze PIT, jednakże co roku przybywa podatników, którzy wybierają rozliczanie deklaracji przez Internet. Jeśli zapragniemy rozliczyć PIT za 2017 online, to będziemy mieć kilka możliwości. Przede wszystkim możemy użyć aplikacji e-Deklaracje znajdującej się na witrynie Ministerstwa Finansów. To skuteczne narzędzie spowoduje, że rozliczanie zeznania będzie niezwykle proste. Poza tym jeżeli możemy skorzystać z usługi wstępnie uzupełnionej deklaracji to przesłanie PIT za 2017 online będzie trwało niezwykle krótko.
panorama - firma

Autor: Presidencia de la República Mexicana
Źródło: http://www.flickr.com
pracownicy firmowi

Autor: BrickleyDeLong
Źródło: http://www.flickr.com
Inną skuteczną opcją jest pobranie darmowego programu do rozliczania PIT-ów. Jeśli zależy nam na specjalistycznych funkcjach, gdyż np.

Omawiana kwestia okazała się dla Ciebie użyteczna? W takiej sytuacji sprawdź dodatkowo inne podobne artykuły i zobacz więcej wskazówek tutaj.

posiadamy własną działalność, to możemy kupić specjalistyczny program posiadający o wiele większe możliwości. Skuteczny program PIT musi być prosty w obsługiwaniu oraz mieć przejrzysty interfejs. Dobrze będzie więc przejrzeć umieszczone w Internecie zestawienia, żeby znaleźć odpowiednie rozwiązanie dla siebie. Należy również mieć w pamięci, iż bezpłatny program PIT może mieć na stałe wpisany numer KRS organizacji, której przekażemy jeden procent własnego podatku.

Wypełnianie PIT-ów przez sieć jest niezwykle proste oraz sprawia, iż podatnicy popełniają znacznie mniej błędów. Formularze są również prędzej sprawdzane przez urzędników.