Press "Enter" to skip to content

Oryginalny patent na lato spędzone aktywnie i korzystnie dla sylwetki

admin 0
Nie wszystkim sprzyja leniuchowanie na hamaku. Wszystkim, którzy lubią aktywnie wypoczywać z wieloma przygodami, można polecić spędzenie wakacji na obozie konnym.

Konie nie bez powoduuchodzą za najwspanialsze stworzenia na ziemi. Szlachetne, ale zarazem silne, towarzyszą człowiekowi od tysięcy lat. Najpierw pomagały w przewozie osób, dzisiaj służą zasadniczo rozrywce. Nieocenione są również w terapii osób chorych. Jazda konna to także świetny przepis na szczupłą, sportową postawę. Wzmacnia nogi, poprawia kondycję i nie pozwala się krzywić. Jazda na koniu to także wręcz niesamowite przeżycie.

Wszystkim, którzy wciąż jej nie wypróbowali, warto polecić wybranie się na obóz konny. Nie obawiajmy się, jeżeli nigdy wcześniej nie siedzieliśmy na koniu. Obóz zaczyna się od przyswojenia sobie prawidłowej sylwetki i oswojeniu się z koniem. Potem, z pomocą instruktora, powoli krążymy w obrębie koła. Samodzielna jazda na koniuna otwartej przestrzeni jest ostatnim etapem nauki, ale wbrew obawom, wcale nie musimy na niego długo czekać. Obóz konny to świetny przepis na wakacje dla aktywnych osób, które chcą spróbować nowej formy sportu. Jazda konna ułatwia zachować dobrą figurę i prostą sylwetkę. Wzmacnia uda, wzmacnia odporność oraz poprawia kondycję.

jazda konna

Autor: Shannon Veerkamp
Źródło: http://www.flickr.com

Jest polecana też dzieciom z lekką nadwagą, bo sprawnie i błyskawicznie spala setki kalorii. Psychologie potwierdzają również, że kontakt z koniem zwiększa pewność siebie dziecka i poprawia jego samoocenę. Prowadzone są również specjalne obozy dla chorych dzieci – hipoterapia przynosi zaskakujące efekty. Obóz konny to także znakomita możliwość, aby spędzić trochę czasu na łonie natury, z dala od hałasu wielkiego miasta.

Turnusy najczęściej organizują ośrodki agroturystyczne, które proponują swoim gościom też nocleg i posiłki. Obóz obozy młodzieżowe w górach konny zwłaszcza warto zarekomendować osobom aktywnym, które chcą próbować nowych dyscyplin sportu. Szybko wysmukli się nasza sylwetka, polepszy kondycja, a lato spędzone na łonie natury to znakomity sposób, żeby naładować baterie na cały rok.