Press "Enter" to skip to content

Pamiętaj, iż część swoich podatków masz prawo przekazać dla potrzebujących instytucji

admin 0
Początek wiosny jest okresem, gdy trzeba rozliczyć się z Urzędem Skarbowym z otrzymanych dochodów za rok poprzedni. Przy tej okazji dostaje się kwotę nadpłaconego podatku albo wpłaca się brakującą kwotę, jeżeli zostało nazbyt mało ściągnięte. Należy mieć na uwadze, że w sprawie części własnego podatku ma się możliwość zdecydować i przekazać go na działające organizacje pożytku publicznego.

Warto okazać wsparcie fundacjom oraz innym instytucjom

Na terenie Polski zostało powołane do życia bardzo wiele organizacji pożytku publicznego i różnych fundacji. Zapewniają one wsparcie cierpiącym maluchom, osobom starszym, strzegą ekologii i ratowania gatunków zwierząt zagrożonych wyginięciem. Aby działać, potrzebują wsparcia finansowego, jednak w wielu przypadkach borykają się z trudną sytuacją materialną. Każdy podatnik, który dokonuje rozliczenia z Urzędem Skarbowym, ma prawo przekazać organizacji pożytku publicznego część swojego podatku. Nie wykazuje się z tego miejsca żadnych kosztów, zatem naprawdę warto to uczynić i wesprzeć w ten sposób pracę takich instytucji oraz fundacji. W tym miejscu więcej szczegółów:Czy masz świadomość jak przekazać 1% podatku?
Przekazanie 1% podatku okazuje się bardzo proste i nie nastręcza podatnikom najmniejszych kłopotów. Po prostu w odpowiedniej tabelce w dokumencie zeznania podatkowego należy umieścić numer KRS organizacji, którą chce się wesprzeć procentem swojego podatku i kwotę, jaka ma być na ten cel przekazana. Jeśli obawia się samodzielnie sporządzić deklarację podatkową i przekazać 1% podatku, można udać się z tym do biura rachunkowego. W takim przypadku należy dostarczyć dane wybranej instytucji.

Jest wiele organizacji pożytku publicznego

Gotówka

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com

Gdy nie jest się pewnym, komu powinno się przekazać 1% własnego podatku, należy wejść do internetu oraz zapoznać się z wykazem organizacji pożytku publicznego,który jest tam opublikowany. Zapoznając się z charakterem działania poszczególnych jednostek, można spokojnie wytypować tę, której model wydaje się podatnikowi najbardziej zbliżony. 1% podatku można też przeznaczyć na leczenie znajomych maluchów, jednakże w takim wypadku w deklaracji podatkowej, wpisując numer KRS organizacji, trzeba także określić cel szczegółowy.