Press "Enter" to skip to content

Pielęgnowane od dawna tradycje harcerskie ciągle są żywe oraz przekazywane kolejnym pokoleniom

admin 0
Wyjątkowo dużo osób uprawiających turystykę pieszą było w przeszłości związanych z harcerstwem. Obecnie jako dorośli pragną zaszczepić swoją pasję do wędrowania w swoich dzieciach. Wyjeżdżają z nimi w Bieszczady lub w Tatry i wskazują okolice, które odwiedzali, gdy byli młodsi.

Wartości harcerskie są obecne od wielu lat oraz są kultywowane przez kolejne pokolenia.

Jeżeli zainteresowały Cię opisy przedstawione na tej stronie, to zapewne przypadną Ci do gustu również dalsze szczegóły (https://www.hotelpanorama.pl/), które umieściliśmy w linku pod spodem.

Znakiem tej organizacji od kilkudziesięciu lat jest lilijka harcerska. Jej wygląd wziął się od zwieńczenia magnetycznej igły kompasu, która symbolizowała północ. Pełni ona w harcerstwie bardzo ważną rolę, pokazuje harcerzom właściwą ścieżkę, po której powinni iść, by żyć w harmonii z wyznawanymi przez harcerstwo ideałami, takimi jak naród, zdobywanie wiedzy oraz cnota.

obóz

Autor: Lwp Kommunikáció
Źródło: http://www.flickr.com

Klasyczna lilijka harcerska jest również fragmentem krzyża harcerskiego, noszonego tradycyjnie nad lewą kieszenią mundurku. Tu znajdziesz lilijki harcerskie i akcesoria harcerskie.Na zwyczajach harcerstwa wychowało się wiele pokoleń, i to one dzisiaj przekazują je maluchom. Nierzadko więc kupują nosidełka turystyczne i wypuszczają się na wycieczki po górach czy lasach, przybliżając najmłodszym historie z przeszłości.

Współcześnie harcerstwo może nie jest tak popularne, jak było w przeszłości. Aczkolwiek nadal stosunkowo sporo maluchów, niejednokrotnie namawianych przez opiekunów, przyłącza się do tego ruchu, a lilijka harcerska wciąż pokazuje ścieżkę nowym pokoleniom, które pragną żyć zgodnie ze wspomnianymi wyżej zwyczajami. Nie dziwi więc, że na górskich trasach można napotkać czasem dorosłych, byłych harcerzy, wyposażonych w nosidełka turystyczne, w których niosą własne pociechy. Tu znajdziesz wysokiej jakości nosidełka.
Najprawdopodobniej harcerstwo nie będzie liczyło już nigdy tyłu członków co dawniej, jednak nadal jest ruchem bardzo interesującym. Tym bardziej, że praktykowane tam wartości są ponadczasowe i jest w stanie się do nich odwołać praktycznie każdy. Poza tym należące do harcerstwa dzieci mają okazję spotkać wiele ciekawych osób oraz nauczyć się praktycznych umiejętności, które w przyszłości im się przydadzą. Nie bez znaczenia jest także fakt, że częste wyjazdy z rówieśnikami umożliwią młodym harcerzom zbudowanie przyjaźni nierzadko trwających przez całe życie.