Press "Enter" to skip to content

Podróż w Tatry – jak odnaleźć komfortowe i niezbyt drogie miejsce na nocleg?

admin 0
Góry stanowią idealne miejsce do pożytkowania czasu wolnego zarówno zimą, jak i latem. Nic więc dziwnego, że są one przepełnione przez turystów z Polski i nie tylko. Właśnie z tego powodu najlepiej jest zatroszczyć się jeszcze przed podróżą o zarezerwowanie właściwego miejsca na nocleg, żeby na miejscu nie przeżyć niemiłego rozczarowania.

Tatry na szlaku

Autor: Artur Nowacki
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli celem naszej wycieczki jest Kościelisko noclegi – wynajęcie domku kaszuby w tym miejscu nie należą do kosztownych i z powodzeniem wybierzemy dogodny zajazd. Korzystna cena noclegów jest jednakże spowodowana znaczną odległością od miasta, które także stanowi cel turystyczny dużej ilości turystów. Jeśli z kolei ciekawią nas umiejscowione tam noclegi Zakopane centrum to jedno z najdroższych lokalizacji noclegowych. W tej sytuacji płaci się jednak za prestiż mieszkania w samym środku miasta turystycznego, jak również za znacznie wyższe niż w okolicznych miejscowościach standardy kwater i większy komfort.

Jeżeli jednakże nie odpowiadają nam nieco wyższe ceny za noclegi Zakopane centrum nie powinno być celem naszej wycieczki. Jeżeli natomiast zależy nam na tym, aby odwiedzić położone wśród pięknej natury Kościelisko noclegi w tym miejscu bez wątpienia spełnią nasze wymagania (). Większość tutejszych kwater turystycznych jest położona w pobliżu zagajników lub lasów, które dają możliwość zdrowych spacerów i podziwiania niezwykłej przyrody górskiej. Poszukując noclegu w obu tych miejscach musimy jednakże zwrócić szczególną uwagę na to, co jest wliczone w cenę (noclegi Zakopane centrum). Czasami zdarza się bowiem tak, że płacimy tylko za pokój, a za wyżywienie musimy dopłacić dodatkowo, co może zaskakująco zwiększyć zaplanowane przez nas wydatki.

Przeglądając koszty noclegów w górach trzeba też wziąć pod uwagę fakt, czy jedziemy tam w sezonie czy poza sezonem. Jak wiadomo, że zimą i latem koszty te mogą być bowiem dużo wyższe niż wiosną lub jesienią. Aby obniżyć koszty noclegu możemy także spróbować wynająć go z większym wyprzedzeniem. Wtedy jednakże istnieje ryzyko, że z powodu nagłej sytuacji lub niesprzyjającej pogody nasza wycieczka może nie dojść do skutku, a my utracimy wydane na nocleg środki.