Press "Enter" to skip to content

Programy motywujące jako nagradzanie najlepszych pracujących

admin 0
Obecnie pracodawcy coraz częściej dostrzegają korzyści płynące z należytego motywowania pracowników. Taka odmiana gratyfikacji wzmaga odpowiedzialność pracujących i wzmacnia stosunki z firmą, co bezpośrednio przekłada się na efekty firmy.

w biurze rachunkowym

Autor: Grupy .NET i IT
Źródło: http://www.flickr.com
Dla wielu pracodawców programy motywujące mają na celu zatrzymanie najlepszych ludzi w firmie.
Tymczasem każdego człowieka do działania motywują odmienne wyróżnienia. Jedni doceniają wartości rodzinne, inni dobrą rozrywkę, a jeszcze inni wrażenie bezpieczeństwa. Dlatego programy motywacyjne muszą być dobrane indywidualnie do potrzeb każdego uczestnika kolektywu. Każdy program motywacyjny musi być przystosowany do metod i oczekiwań przedsiębiorstwa.
Zazwyczaj spotykanymi elementami służącymi motywowaniu są telefony komórkowe, laptopy, czy auta które służą pracującym także do użytku prywatnego. Odmienną postacią motywowania jest kolejne ubezpieczenie lecznicze indywidualne, bądź rodzinne, a również sponsorowane przez firmę ubezpieczenie na życie. Może to być również atrakcyjna eskapada, weekend w spa, karnet do kina, ewentualnie wycieczka integracyjna. Dla różnych zespołów pracujących trzeba kierować dostosowane programy motywacyjne, jakie budują ich motywację do działalności, a to przyczynia się do maksymalizacji dochodów.

Zobacz naszą kolejną podstronę. Tam opublikowaliśmy frapujące treści. Prosimy – doczytaj szczegóły. Będzie nam niezmiernie miło, jeżeli posty się spodobają.

Pakiety motywacyjne dla pracowników mogą być zróżnicowane ze względu na funkcję i jego miejsce w budowie jednostki.

Nawet bardzo ekskluzywny system motywacyjny nie okaże się skuteczny wtedy, kiedy zatrudniony będzie miał wrażenie, że jest wynagradzany znacznie gorzej, aniżeli jego odpowiednicy w innych firmach.