Press "Enter" to skip to content

Rozlicz się online, czyli w jaki sposób urzędy skarbowe próbują pomóc członkom społeczeństwa w dopełnieniu niewdzięcznego obowiązku

admin 0
Do spraw czysto formalnych większość społeczeństwa odnosi się z nieukrywaną niechęcią. Taka a nie inna sytuacja w pewnym stopniu jest spowodowana tym, że w urzędach miast załatwiamy coraz więcej formalności i trudno wskazać taką dziedzinę ludzkiego życia, która nie podlegałaby pod przepisy.

podatek

Autor: Wilson Hui
Źródło: http://www.flickr.com
Szczególną awersją nasi rodacy darzą urzędy skarbowe. Powodem tak sporej niechęci jest na pewno fakt, że tej właśnie instytucji jesteśmy zmuszeni oddawać część uczciwie zarobionych banknotów.

Uzupełnianie formularzy urzędowych właściwie nigdy nie należy do przyjemności. Po pierwsze, bywa to zajęciem nieziemsko nudnym, a po drugie, niczym się niewyróżniający obywatel ma dużo trudności z wypełnieniem poszczególnych pól. Często zdarza się, że próżno liczyć na wskazówkę urzędnika – takie stanowisko (Szukasz pracy? Zobacz oferty: praca call center warszawa work service) pokutuje w u nas od lat, chociaż wydaje się, że władze pomalutku wpływają na przeobrażenie takiego wizerunku. Dobrym przykładem może być tutaj pomoc w zakresie rozliczania pitów, proponowana przez urzędy. Już od ubiegłego roku w galeriach handlowych wielkich miejscowości urzędnicy za darmo wypełniają formularze, oczywiście nie na papierowym blankiecie, ale z użyciem nowoczesnych technologii, a takie rozliczenie pit online cieszy się dużym wzięciem ze strony podatników. Sprawdź jakie odliczenia możesz zastosować w tym roku – źródło.

Forma papierowa rzeczonych dokumentów bywa wykorzystywana coraz rzadziej. Specjalnie napisane programy komputerowe to spore ułatwienie – nie dosyć, że mogą wyłapać określone błędy, to jeszcze bez wychodzenia z domu można oddać oddać zeznanie i to za jednym ruchem palca wskazującego. Na akcji, którą można byłoby określić rozliczenie pit online, ośrodki charytatywne próbują uszczknąć coś dla siebie. W wielu programach już od razu wpisane zostają odpowiednie numery KRS.

obliczenia podatkowe

Autor: Lucas Hayas
Źródło: http://www.flickr.com
W bieżącym roku obywatele mogą skorzystać z jeszcze jednego udogodnienia. Na witrynie firmowanej przez urząd skarbowy, po zalogowaniu się na swoje konto, możemy odnaleźć wstępnie wypełnione zeznanie podatkowe. Wystarczy tylko sprawdzić poprawność naniesionych danych i uzupełnić je np. o przynależne ulgi. Tego typu rozliczenie pit online spotka się z pewnością z dużym zainteresowaniem ze strony osób, które znakomicie potrafią obsługiwać komputer, lecz brakuje im śmiałości i znajomości elementarnych przepisów podatkowych.