Press "Enter" to skip to content

Technik farmacji – kilka ogólnych słów na temat samego zawodu

admin 0
Zawód technika farmaceutycznego od bardzo wielu lat cieszy się bardzo szerokim zainteresowaniem, gdyż aby otrzymać kwalifikacje do wykonywania tego konkretnego zawodu, starczy jedynie ukończyć dwuletnią szkołę typu policealnego, co siłą rzeczy mówi, iż by móc zostać takim technikiem nie musimy mieć matury.

szkolenia

Autor: QSC AG
Źródło: http://www.flickr.com

strona internetowa

Źródło: http://www.sxc.hu/
szefowa agencji PR

Autor: i Hub
Źródło: http://www.flickr.com
Ten konkretny system prosperował na terenie naszego państwa dość długi czas, lecz jak to się okazuje wszystko ma możliwość się zmienić.
Jak widać po naszym dzisiejszym wstępie, by zdobyć zawód: technik farmacji, nie trzeba było niewiarygodnie wiele, aby móc się w tym konkretnym kierunku kształcić.

W przypadku, gdy musisz zgłębić rozpatrywaną sprawę też od innej strony, przeczytaj więcej na portalu, ponieważ on także ją analizuje.

Jednakże jak to się okazuje nieuchronne zmiany, które „nękają” nasz kraj od pewnego okresy czasu, tym razem uderzyły również w ów zawód, który według wszelkich doniesień od dokładnie roku 2018/19 ma zostać „wygaszony”, a więc mówiąc w skrócie usunięty z listy możliwych do wykonywania zajęć po skończeniu liceum (dodajmy, iż tylko na obszarze naszego państwa). Bywa to spowodowane podobno liczbą osób, kształcących się policealnie, a tymi, którzy podejmują się szansy zdobycia dużo wyższego wykształcenia. Jak to się jednak okazuje od naszego przyszłego roku ma zostać po wprowadzane wymaganie, aby na stanowiskach farmaceutów „siadali” jedynie magistrzy oraz osoby jeszcze wyżej wykształcone.

Według wszelakich doniesień w sieci osoby posiadające obecnie zawód technika farmaceuty wcale nie zostaną bez roboty, a nawet i się tej utraty nie obawiają – wiele aptek zatrudnia tak samo techników, jak również magistrów, podkreślając nawet, iż często uzupełniają się oni samym rodzajem wiedzy. Wiadomo także, że zakres obowiązków zarówno magistrów, jak również techników, ma zostać za niedługo rozszerzony do tak nazywanej „opieki farmaceutycznej”.