Press "Enter" to skip to content

W sytuacji, gdy chcesz być przedstawicielem ubezpieczeniowym, musisz wybrać się na stosowne szkolenie

admin 0
Coraz więcej osób jest zainteresowanych zajęciem agenta ubezpieczeniowego. Posada ta ceniona bywa przede wszystkim z tego powodu, że pozostawia bardzo dużo swobody, jednocześnie pozwalając wypracować doprawdy solidne zarobki. Poza tym nasi rodacy coraz poważniej interesują się zagadnieniami związanymi z dziedziną ubezpieczeniową i bardziej ochoczo kupują przeróżne polisy i ubezpieczenia, co pomyślnie rokuje przedstawicielom tego sektora. Sposobem na pracę w ubezpieczeniach jest otrzymanie licencji agenta ubezpieczeniowego.

agent ubezpieczeniowy

Autor: Andres Rodriguez
Źródło: http://www.flickr.com
Co zrobić, kiedy pragnie się zostać takim agentem

Posada przedstawiciela ubezpieczeniowego daje sporo zadowolenia i okazji do doskonalenia swoich efektów. By móc ją rozpocząć, powinno zdecydować się na szkolenie na agenta ubezpieczeniowego, a potem zaliczyć wieńczący je egzamin. Kolejnym krokiem powinno być zapisanie do rejestrów agentów ubezpieczeniowych i uruchomienie własnej działalności gospodarczej. Kiedy już tego się dokona, można starać się o współpracę z konkretnym towarzystwem ubezpieczeniowym – FMG International S.A..

Agent ubezpieczeniowy praca ta zapewnia dużo wyzwań, lecz i satysfakcji

Praca agenta ubezpieczeniowego okaże się optymalnym wyborem w przypadku osób, które są otwarte i nie miewają trudności z nawiązywaniem kontaktów z innymi osobami.

Te informacje pochłonęły Cię zupełnie? Jeśli tak jest, to przeczytaj więcej windykator oferty pracy danych na innych stronach – znajdziesz je, klikając w odnośnik znajdujący się poniżej.

To zajęcie w ogromnej mierze wspiera się na rozmowach oraz prezentowaniu w najlepszym świetle polis i odmiennych ofert. Agent ubezpieczeniowy powinien charakteryzować się doskonałą prezencją oraz kulturą osobistą, ważny jest również dar przekonywania oraz świetna znajomość sektora. Doświadczony oraz przekonujący agent może liczyć na rzeczywiście atrakcyjne zarobki. Powinno przykładać się do powierzonych obowiązków, ponieważ od wypracowanych wyników zależne są zarobione pieniądze.

umowa

Autor: shho
Źródło: http://www.sxc.hu
Można zostać także multiagentem

Agent ubezpieczeniowy reprezentuje wybraną jednostkę, niemniej kiedy zechce, ma możliwość rozwinąć swoją działalność oraz poszerzyć gamę usług o polisy kolejnych zakładów ubezpieczeniowych. W tym celu powinien otworzyć multiagencję. Żeby zostać multiagentem i sprzedawać usługi wielu zakładów, trzeba ukończyć kurs oraz zdać egzamin, później wpisać się do rejestru, uruchomić działalność gospodarczą, a dodatkowo wykupić ubezpieczenie cywilne – najnowszy artykuł.