Press "Enter" to skip to content

Wakacje, gdy już się zaczną, warto spędzić w miejscu ciekawym turystycznie

admin 0
Na szczęście interesujących miejsc jest pod dostatkiem w Polsce. Jedynym problemem może być odległość od miejsca stałego oraz upodobania dotyczące formy odpoczynku. Wiele osób woli wypoczywać wędrując w górach, inni zdecydowanie preferują kąpać się w Bałtyku.

Kołobrzeg

Autor: Maurizio Costanzo
Źródło: http://www.flickr.com
Prawdopodobnie wszyscy bez wahania mogą podać wielką liczbę nazw miejscowości turystycznych. Przykładowo pierwsze które przychodzą na myśl, stolica tatrzańska to znaczy Zakopane i znane uzdrowisko, Krynica Morska nad morzem.

Kiedy uznasz, że zaprezentowany w tym serwisie artykuł jest godny uwagi, kliknij tu, a znajdziesz więcej informacji (https://kasprowicza13.pl/) analogicznych tekstów!

Lub dla przykładu Szczyrk w górach i Kołobrzeg na północy. Dałoby się tak wymieniać dość długo. Warto znać przynajmniej niektóre z wymienionych miejsc.

Poniżej krótka charakterystyka wybranych dwóch z nich. Szczyrk to nieduża miejscowość na południowym zachodzie Polski, nieopodal Bielska-Białej. Nieco ponad 40 lat temu Szczyrk otrzymał prawa miejskie, ale już znacznie wcześniej uznawano go za stolicę narciarską tego regionu. Co ciekawe nie tylko w zimie jest tam pięknie i ciekawie. W lecie kuszą malownicze widoki na licznych trasach turystycznych oraz możliwość zobaczenia z bliska zespołu narciarskich skoczni Skalite oraz przejażdżki najdłuższą kolejką krzesełkową na Skrzyczne.

morze

Autor: Laura Camp
Źródło: http://www.flickr.com
Należy wspomnieć, że Szczyrk ma niedawno powstały obiekt sportowy, gdzie przez cały rok odbywają się treningi przed zawodami. Dla chcących w spokoju kontemplować, interesujące będą zabytkowe budowle sakralne mające grubo ponad 100 czy 200 lat. Kto chciałby skierować się na północ kraju, z pewnością powinien poznać Kołobrzeg.

To ciekawe miejsce, które jest jednocześnie miastem portowym oraz uzdrowiskiem, usytuowane jest w zachodniej części wybrzeża, niedaleko Koszalina. Kołobrzeg jest jednym z większych naszym kąpieliskiem. Szerokie i czyste plaże przyciągają spragnionych plażowiczów a dobrze rozwinięta strefa wypoczynku w postaci kompleksu sportowego w Dźwirzynie i siatce dróg dla rowerzystów zapraszają do aktywnego spędzania czasu. Amatorzy kąpieli borowinowych oraz spragnieni źródeł mineralnych również znajdą tu coś dla siebie.