Press "Enter" to skip to content

Weekend poza miastem

admin 0
Organizując urlop albo wyprawę na sobotę i niedzielę, należy brać pod uwagę wycieczkę w okolicę Pilicy. rzeka ta to lewy dopływ Wisły, płynący przez województwa łódzkie, śląskie, świętokrzyskie i mazowieckie. Odwiedzając ten rejon opłaca się porzucić auta i wskoczyć na dwa kółka lub kajaki. Pilica jest długa na powyżej 300 kilometrów i na znacznej części jej nurtu wyśmienicie nadaje się na spływy, a wielkie obszary parków krajobrazowych zachęcają do rowerowych przejażdżek.

Pilica zjawiskowo wije się przez Zespół Nadpilicznych Parków Krajobrazowych, niebo dla miłośników dziewiczej przyrody. Składa się on z trzech terenów – Przedborskiego, Sulejowskiego i Spalskiego Parku Krajobrazowego.

Zaabsorbował Cię taki wpis i chcesz znaleźć pokrewne informacje? Kliknij zatem ten odnośnik oraz sprawdź więcej porad w treści (https://www.saladlaciebie.com/sale-weselne/krakow.html).

Pierwszy z nich jest położony na styku województw świętokrzyskiego i łódzkiego. Słynie z puszcz pełnych dzikiej fauny i wielu chronionej flory.

Jeżeli wczytujesz się w przedstawiany tekst to znaczy, że temat Cię niezwykle zaciekawił – wejdź na odnośnik (http://www.transcom-system.com.pl/pl/referencje), a znajdziesz nie mniej atrakcyjne informacje.

W jego rejonie wytyczony został szlak Rekreacyjny rzeki Pilicy, idący od Piotrkowa Trybunalskiego aż do Krzętowa – zaktualizowany post na blogu o spływach kajakowych. Szlak zahacza też o Sulejowski Park Krajobrazowy, położony na terenie łódzkiego. W Parku tym zbudowano Zbiornik Sulejowski, świetny na wypoczynek na rowerach wodnych. Dalej jest Spalski Park Krajobrazowy, który obok zjawiskowej natury, oferuje liczne zabytki. W Inowłodzi natkniemy się na ruiny twierdzy z czasów Kazimierza Wielkiego, a w Studziannej można podziwiać gotycki klasztor Filipinów. Cała okolica usiana jest zabytkowymi zabudowaniami gospodarczymi.

Nad Pilicą istnieje kilka szlaków, na które można zabrać kajaki. Warka – Białobrzegi, Warka – Przybyszew, Maluszyn – Chałupy i Chałupy – Łęg Ręczyńskich zaliczają się do najbardziej malowniczych spływów, jakie oferuje Pilica. Spływ tą rzeką jest prosty i nadaje się dla wszystkich – zobacz tu. Proponowane są zazwyczaj wyprawy weekendowe z noclegami na trasie, ale rekomenduje się też poświęcenie urlopu, podróżując kajakiem przez wszystkie trzy nadpilickie parki krajobrazowe.