Press "Enter" to skip to content

Weekend poza miastem

admin 0
Organizując urlop albo wyprawę na sobotę i niedzielę, należy brać pod uwagę wycieczkę w okolicę Pilicy. rzeka ta to lewy dopływ Wisły, płynący przez województwa łódzkie, śląskie, świętokrzyskie i mazowieckie. Odwiedzając ten rejon opłaca się porzucić auta i wskoczyć na dwa kółka lub kajaki. Pilica jest długa na powyżej 300 kilometrów i na znacznej części jej nurtu wyśmienicie nadaje się na spływy, a wielkie obszary parków krajobrazowych zachęcają do rowerowych przejażdżek.

Pilica zjawiskowo wije się przez Zespół Nadpilicznych Parków Krajobrazowych, niebo dla miłośników dziewiczej przyrody. Składa się on z trzech terenów – Przedborskiego, Sulejowskiego i Spalskiego Parku Krajobrazowego. Pierwszy z nich jest położony na styku województw świętokrzyskiego i łódzkiego. Słynie z puszcz pełnych dzikiej fauny i wielu chronionej flory.

Jeżeli wczytujesz się w przedstawiany tekst to znaczy, że temat Cię niezwykle zaciekawił – wejdź na odnośnik (http://www.transcom-system.com.pl/pl/referencje), a znajdziesz nie mniej atrakcyjne informacje.

W jego rejonie wytyczony został szlak Rekreacyjny rzeki Pilicy, idący od Piotrkowa Trybunalskiego aż do Krzętowa – zaktualizowany post na blogu o spływach kajakowych. Szlak zahacza też o Sulejowski Park Krajobrazowy, położony na terenie łódzkiego. W Parku tym zbudowano Zbiornik Sulejowski, świetny na wypoczynek na rowerach wodnych. Dalej jest Spalski Park Krajobrazowy, który obok zjawiskowej natury, oferuje liczne zabytki. W Inowłodzi natkniemy się na ruiny twierdzy z czasów Kazimierza Wielkiego, a w Studziannej można podziwiać gotycki klasztor Filipinów. Cała okolica usiana jest zabytkowymi zabudowaniami gospodarczymi.

Nad Pilicą istnieje kilka szlaków, na które można zabrać kajaki.

Jeśli myślisz, że ten materiał jest godny zainteresowania, to co powiesz, kiedy przeczytasz więcej wiadomości z tego źródła (https://legovisko.pl/legowisko-dla-maltanczyka)?. Zwyczajnie kliknij tu oraz zobacz.

Warka – Białobrzegi, Warka – Przybyszew, Maluszyn – Chałupy i Chałupy – Łęg Ręczyńskich zaliczają się do najbardziej malowniczych spływów, jakie oferuje Pilica. Spływ tą rzeką jest prosty i nadaje się dla wszystkich – zobacz tu. Proponowane są zazwyczaj wyprawy weekendowe z noclegami na trasie, ale rekomenduje się też poświęcenie urlopu, podróżując kajakiem przez wszystkie trzy nadpilickie parki krajobrazowe.