Press "Enter" to skip to content

Wynajmowanie magazynu – podstawowe czynniki

admin 0
Zarządzanie własną działalnością gospodarczą częstokrotnie wiąże się z koniecznością wynajęcia powierzchni magazynowej. Szczególnie, gdy zwiększamy ofertę i wymagamy więcej miejsca, by przechowywać asortyment, który będziemy sprzedawać klientom. Jeżeli tobie też niezbędna jest powierzchnia magazynowa – Wrocław to wyłącznie jedno z miast, w jakich można wyszukać magazyny. Jakie kwestie są dla nas najistotniejsze?

hala magazynowa

Autor: Angelika Dubinska
Źródło: http://www.flickr.com
Powierzchnia magazynowa – jak wykorzystać?

Niewątpliwie jest to usytuowanie magazynu. Bez właściwej lokalizacji nie będziemy mogli w łatwy sposób przewieźć towarów. Jeśli zdecydujemy się zainwestować w magazyn usytuowany w bezpośrednim sąsiedztwie zakładu, nie będziemy zmuszeni myśleć nad kosztami powiązanymi z transportem asortymentu z magazynu do siedziby firmy oraz odwrotnie. Gdy bliska lokalizacja nie wchodzi w grę, kardynalnym czynnikiem są trasy szybkiego ruchu bądź autostrada, jaką w ekspresowy sposób będziemy mogli dotrzeć na miejsce. Kolejną ważną dla klientów poszukujących magazynu sprawą jest cena magazynu. Wydatki nie mogą przewyższać naszego budżetu wyznaczonego na te cele, ponieważ poza powierzchnią magazynową powinniśmy myśleć także o innych ważnych sprawach dla naszej firmy, na przykład o promocji. Umowa musi uwzględniać wszystkie koszty i być przyjazna dla każdej strony. Muszą być w niej ustalone wszystkie prawa oraz obowiązki właściciela magazynu oraz osoby, jaka podjęła decyzję o jego wynajmie, aby wszystko było jasno przedstawione. Nie można zapomnieć o wyznaczeniu czasu najmu, jaki zwykle rozpoczyna się od trzyletniego okresu. Wynajem powierzchni magazynowej z dobrymi warunkami? Dobrze też pamiętać o zweryfikowaniu warunków, jakie panują w magazynie. Powinna być to nowoczesna powierzchnia, wyposażona w pomieszczenia biurowe (zobacz też: artykuły biurowe hurtownia) i socjalne, jakie również potrzebne są każdej firmie.

produkty w magazynie

Źródło: pixabay.com
Nie obejdzie się także bez przestronnego parkingu, na jaki bez kłopotu wjadą auta ciężarowe i na jakim będzie można rozpakować cały towar. Teraz już wiesz, na jakie sprawy musisz zwrócić szczególną uwagę. Nie zapominając o wymienionych kryteriach powinieneś znaleźć magazyn, jaki będzie dobrze służyć twojej firmie i z którego będziesz usatysfakcjonowany. Zawierając umowę starannie przeczytaj wszystkie punkty, aby nie okazało się, iż nie spostrzegłeś konieczności regulowania dodatkowych opłat, a wszystko będzie w porządku.
Jeśli szukasz dodatkowych informacji zdobędziesz je pod linkiem