Press "Enter" to skip to content

Co można robić zimą, żeby się nie nudzić, czyli krótka prezentacja możliwości spędzenia wolnego czasu.

admin 0
Wielu ludzi narzeka, że w zimie nie bardzo ma czym się zajmować, jeżeli na zewnątrz panują mrozy i pada śnieg. Rzeczywiście możliwości będzie jakby nieco mniej, lecz powiedzenie, że nic się nie znajdzie jednak chyba jest trochę na wyrost. Cały czas przecież działają różnego rodzaju siłownie, kluby fitness i baseny.

narty, góry, zima

Autor: Ruth Hartnup
Źródło: http://www.flickr.com
Nie tylko da się w nich spalić zbędne kalorie, ale także poprawić sylwetkę i wzmocnić siłę i wytrzymałość. W większych miejscowościach z pewnością znajdzie się także lodowisko – łyżwiarstwo jest świetny sportem i rewelacyjną zabawą, więc jeżeli tylko będzie okazja na tego typu formę rozrywki to na pewno się warto na nią skusić. Jeżeli chce się robić coś w grupie, to również jest kilka możliwości do tego. Sporo osób wynajmuje stoły do ping-ponga, dostępne są one w większości klubów i szkół i przeważnie będzie to sprawa dotarcia do kogoś, kto je będzie chciał wynająć. () W podobny sposób pomyśleć również można o wynajęciu jakiejś sali sportowej na pogranie sobie w siatkówkę, piłkę nożną albo koszykówkę – tu także bez problemów w jakiejś pobliskiej szkole się coś znajdzie.

Ale zima (zimowe kolonie dla dzieci i młodzieży) przede wszystkim kojarzyć się będzie ze śniegiem, więc nie można też zapominać o sportach typowo zimowych, czyli jazdą na nartach czy desce. Nasz kraj jest w tej dobrej sytuacji, że w zasadzie cała południowa część to są góry, a tam niezliczone ilości wyciągów i tras narciarskich.

wyciąg narciarski

Autor: Travis Wise
Źródło: http://www.flickr.com
Obecnie bardzo dużo inwestuje się w infrastrukturę, dzięki czemu w wielu miejscach jest się uniezależnionym od pogody, stoki są sztucznie naśnieżone i oświetlone, więc można tam szusować praktycznie cały czas. Nie ma również żadnych problemów ze sprzętem, co jest dość istotne w przypadku osób rzadziej jeżdżących, bo duża liczba wypożyczalni oferuje jego spore ilości. Takie tanie wyjazdy na narty zaplanować można na parę dni- się więj, przykładowo na okres ferii, i wtedy będzie trzeba wynająć jakiś wygodny pokój w pensjonacie lub hotelu, najlepiej blisko wyciągu. Wielu ludzi jedzie także na jeden dzień, wtedy ruszają oni z rana w drogę, później kilka godzin na stoku i powrotna podróż do domu.