Press "Enter" to skip to content

Czy jest możliwe skuteczne ściąganie zaległości od dłużników?

admin 0
W gospodarce rynkowej, w funkcjonowanie firm wpisane jest pewne zagrożenie, które jest źródłem ogromnej zmienności tych firm. Jedne tworzą się w miejsce innych. Zazwyczaj ten proces jest wynikiem niewypłacalności firm.

Pieniądze

Autor: Global Panorama
Źródło: http://www.flickr.com
Powodów bankructwa podmiotów gospodarczych jest wiele, od tych, które są wynikiem funkcjonowania samych przedsiębiorców – niekorzystne decyzje inwestycyjne, utrata zaufania kontrahentów, niedostosowanie oferty do zmian otoczenia, nieprzemyślane decyzje kredytowe, po te, na które przedsiębiorcy nie mają wpływu – kryzys w branży, gwałtowny wzrost ceny surowców. Firmy w gospodarce rynkowej nie tylko współdziałają ze sobą, ale są od siebie w pewien sposób zależne.

Zazwyczaj upadłość jednej firmy może pociągać za sobą bankructwo drugiej. Jeśli już nasza działalność gospodarcza okaże się mocniejszym ogniwem w całym łańcuchu współdziałania tzn. szybko zareaguje na zmiany, poszuka nowych konsumentów itp., to często zostaje sprawa, jak sprzedać dług osoby fizycznej. Pierwsze działanie to przemyślenie, czy w ogóle opłaca się korzystać z tej opcji.

Windykatorzy z reguły kupują jedynie takie zobowiązania, które przewidują większe przeświadczenie na ich odzyskanie, i za takie pieniądze, żeby kalkulowało się windykować. Dlatego czasami lepiej próbować odzyskać dług, aniżeli pozbyć się go. Ta druga opcja może być intratna dla przedsiębiorstw, które na już potrzebują pieniędzy albo za wszelką cenę pragną się wyzbyć kłopotu w postaci niezapłaconych zobowiązań.

A zatem jak odzyskać dług (internetowa giełda długów) od naszego bankrutującego partnera? Istnieje wiele metod na odzyskiwanie długów od dłużników. W ramach samodzielnej windykacji należności, wtedy większość czynności, wierzyciel prowadzi sam. Jeżeli jednak nie wiadomo jak wyegzekwować dług od dłużnika albo po prostu nie ma na to czasu, to najlepszym wyjściem będzie zlecenie tego postępowania profesjonalistom.

Firmie trudniącej się rewindykowaniem długów można zlecić nawet kilkanaście spraw związanych z odzyskaniem wierzytelności. Zamawiając wyegzekwowanie zadłużenia doświadczonym profesjonalistom, można być pewnym, że eksperci firmy, każdorazowo przeanalizują każdy temat z osobna i wybiorą najbardziej skuteczny sposób dla danej sprawy.