Press "Enter" to skip to content

Krótkie wyjaśnienie popularnych produktów bankowych

admin 0
W Polsce banki przeżywają spory, ogromny rozwój. Cieszą się one coraz większą popularnością. O ile jeszcze parę lat temu zdarzały się osoby, które zaskórniaki trzymały w domu, w tak zwanej skarpecie, to teraz się to wyraźnie zmienia.

Doradztwo

Autor: jacme31
Źródło: http://www.flickr.com

Spowodowane jest to tym, że banki proponują coraz to nowe produkty.

Tax advisor

Autor: Ken Teegardin
Źródło: http://www.flickr.com
księgowego

Autor: Laurie Sullivan
Źródło: http://www.flickr.com

Pierwszym z nich, zupełnie podstawowym, który posiada chyba każdy Polak, jest konto osobiste. Konta bankowe często posiadamy nawet w kilku bankach. Wszystko jest uzależnione od tego, jakie warunki może zaproponować bank – Blue Action Sp. z o.o.. Dziś, po rewolucji w podatku bankowym coraz więcej kont jest płatnych. Nadal jednakże da się znaleźć bezpłatne, a co więcej – promujące ich klientów za lojalność. Popularnością cieszą się programy cash back – za zrobienie zakupów dostaniemy zwrot funduszy, dotyczy to szczególnie karty. Banki zrobią wszystko, ażeby zatrzymać klienta jak najdłużej, a z drugiej strony mają nadzieję, iż klient tajemniczy klient – secretclient.com nie wypełni warunków promocji i przykładowo zapłaci za posiadanie swojej karty. Jeśli więc mamy kilka kont bankowych, to pilnujmy regulaminów i dobrze zapoznajmy się z umową. To powinna być zresztą podstawa.

Kolejny produkt to lokaty. Są to produkty bankowe, polegające na zdeponowaniu określonej ilości pieniędzy w banku. Bank przez czas trwania lokaty obraca tymi funduszami, zatem na nich zarabia. W zamian za to płaci klientom odsetki. Są one zróżnicowane i zależą od banku, tu nie ma reguły. Stuprocentowe z kolei jest to, że od takiej lokaty trzeba zapłacić podatek. Jest to tak zwany podatek Belki. Tu też bywają się wyjątkowe promocje, między innymi wtedy, gdy bank ma ogłosić jego wyniki finansowe. Czasami potrzebuje kilku tysięcy klientów w krótkim czasie, no i wtedy oferuje ciekawe odsetki.

Po drugiej stronie produktów są pożyczki. Tutaj to bank pożycza klientom odpowiednie fundusze pieniężne – kto mi pomoże z pożyczkami. Mogą być one wykorzystane na cel, który został przedstawiony bankowi, np. na kupno nowego samochodu, czy lekarza. Bardzo dużo jest także pożyczek, które po prostu można wziąć bez przedstawienia jakichś konkretnych argumentacji oraz tego, na co są nam potrzebne środki finansowe. Lokaty i konta są jednakże bardziej popularne, są o wiele chętniej wybierane przez Polaków.