Press "Enter" to skip to content

E-oświadczenie. Rozliczenie PIT prostsze niż myślisz

admin 0
Nie musisz już dłużej korzystać z posług biura księgowego, aby prawidłowo wypełnić PIT. Aplikacje on-line krok po kroku przeprowadzą cię poprzez konkretny blankiet.

rozliczenie pit online 2017

Autor: superscheeli
Źródło: http://www.flickr.com
Sprawdzą format danych, określą obowiązkowe pola, a niekiedy nawet uzupełnią je automatycznie. Jeśli jednak okaże się, że do twego rozliczenia wkradnie się błąd, będziesz mógł dokonać korekty bez dodawania ponadplanowych wyjaśnień. Kolejnym uproszczeniem (ze strony Ministerstwa Finansów) jeżeli idzie o rozliczenie pit online 2017, jest możność skorzystania z „oświadczeń wstępnie wypełnionych”.

Masz ochotę poszerzyć swoją wiedzę z tego działu? Chcemy pomóc. Trzeba wejść na kolejną witrynę i tam dowiedz się więcej szkolenia zarzadzanie projektami szczegółów.

Co to znaczy w praktyce? Administracja fiskalna, na podstawie informacji doniesionych przez pracodawcę (np. PIT-11), wypełni za ciebie większość zeznania. Jedyne, co powinieneś uczynić, to uzupełnić dodatkowe informacje – przykładowo przychody od ZUS czy typ ulgi podatkowej. Jest to propozycja dla osób fizycznych, jakie nie prowadzą działalności gospodarczej oraz rozliczają się indywidualnie albo wspólnie z współmałżonkiem.

Czy zdarzyło ci się zapomnieć parafować PIT? Przy rozliczeniu online nie musisz się o to martwić. Urząd fiskalny nie wymaga elektronicznego podpisu, stosuje jednak inną odmianę weryfikacji. Nim przekażesz deklarację, aplikacja poprosi cię o wpisanie sumy przychodu z ostatniego roku. Bez podania prawidłowej kwoty, nie uda się dostarczyć formularza przez sieć. Tak wygląda rozliczenie pIT 2017 program.

Gdy Urząd skarbowy otrzyma twoje rozliczenie, poinformuje cię o tym mailowo. W wiadomości otrzymasz tzw. UPO. Będzie to dowód na to, iż terminowo dostarczyłeś zeznanie podatkowe.