Press "Enter" to skip to content

Jakim sposobem opanować prywatne finanse?

admin 0
Doświadczenie pokazuje, iż nie umiemy zarządzać naszym domowym budżetem. Nie widzimy także konieczności, ażeby zacząć to robić. Dlatego wydajemy większą ilość aniżeli powinniśmy, a oszczędzamy mniej, aniżeli byśmy mogli.

I absolutnie nie wiadomo, co dzieje się z naszymi funduszami.
Odstępstwem nie są tutaj nawet osoby, które z kapitałami mają do czynienia na co dzień, w swej pracy zawodowej: dyrektorzy finansowi, księgowi. Kłopot polega przede wszystkim na tym, iż albo zupełnie nie panujemy nad przepływem pieniędzy w domowym budżecie, czy panujemy wyłącznie do pewnej chwili. Raczej nikt nie ma problemów na etapie początkowym, zatem w momencie uzyskania comiesięcznego przychodu. Tutaj przeważnie jesteśmy w najwyższym stopniu kompetentni – szczegółowo wiemy, jak dużo zarabiamy, dokładnie analizujemy Alior konto firmowe. W wypadku, gdy sami prowadzimy przedsiębiorstwo, także za każdym razem dokładnie wiemy, jaki przychód wypracowaliśmy w konkretnym miesiącu i jakie uposażenie sobie wypłaciliśmy. Tymczasem zapanowanie nad wydawaniem zarobionych pieniążków i mądre spożytkowanie ewentualnych nadwyżek finansowych przychodzi nam niesłychanie trudno. Na owym etapie przeważnie zaczynamy gubić się, natomiast pod koniec miesiąca frapujemy się niekiedy, jak to się stało, że tak dużo wydaliśmy.
plakat filmowy

Autor: Global Panorama
Źródło: http://www.flickr.com
Najistotniejsze w tym wszystkim to zrozumieć, że nasz domowy budżet zasługuje na to, ażeby prowadzić go tak samo, jak budżet firmowy, a zatem gruntownie znać całą strukturę przychodów oraz rozchodów – .

Po kilku miesiącach prowadzenia domowej rachunkowości będziemy już mogli dokładnie określić średni miesięczny poziom wydatków koniecznych (czynsz, opłaty stałe) oraz przyjrzeć się bliżej innym wydatkom, dzieląc je na ważne (wikt, konieczne ciuchy, kursy lingwistyczne, sport (Kursy trenerskie Białystok) etc.) oraz mniej istotne (uciecha, prasa, lektury, wyjazdy itp.) Niekiedy okazuje się iż konieczna jest Vivus pożyczka.