Press "Enter" to skip to content

Wybór celu wakacyjnej wycieczki nie jest prosty, kiedy można polecieć wszędzie, gdzie się chce

admin 0
Wyjazd na wakacje to prawdopodobnie jeden z najmilszych momentów w całym roku. Zapełniamy plecaki, i sami albo z najbliższymi, udajemy się w niesamowicie urokliwe miejsca. Naturalnie wybór właściwego kraju może być bardzo problematyczny, dlatego też warto posprawdzać różne ciekawe pomysły na wakacje.

Gdańsk

Autor: grego1402
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli nie chcemy podróżować zbyt daleko, możemy zawsze spędzić udane wakacje kuba wakacje w na starym kontynencie. Takie kraje jak Portugalia, Francja lub Wielka Brytania oferują duże ilości uroczych miejsc, gdzie da się przeżyć wspaniałe przygody. Wystarczy więc nabyć przez Net, np. bilety lotnicze do Anglii oraz powrotne bilety lotnicze Londyn Kraków lub Londyn Wrocław i zacząć planować fantastyczny wyjazd – więcej. Miłośnicy aktywnego wypoczynku mogą wybrać się na wycieczkę po całym kontynencie, na ten przykład rowerem. Umawiamy się wtedy, iż wyruszamy z jakiegokolwiek dużego miasta jak Kraków, Warszawa czy Wrocław, a później starannie planujemy trasę wycieczki, która będzie biegła poprzez ciekawe państwa. Nieistotne, w jaki sposób planujemy się poruszać, zawsze mamy możliwość instynktownie zmienić kierunek, jeżeli zaciekawi nas coś innego albo po prostu impuls popchnie nas gdzie indziej. Nie ma problemu, żeby, będąc na ten przykład w Belgii, nagle zdecydować, iż mamy ochotę jechać do Hiszpanii. Taka wyprawa może być też jednokierunkowa – gdy dotrzemy do Anglii możemy komfortowo wrócić do kraju liniami lotniczymi. Wystarczy wtedy kupić przez Net bilety lotnicze Londyn Kraków i niczym innym się nie martwić.

Kraków

Autor: Jonas Van den Eynde
Źródło: http://www.flickr.com

Nie każdy jednakże zdaje sobie sprawę, iż wiele państw, które mają urocze widoki oraz wspaniałe zabytki, nie jest obleganych przez ogromne tabuny turystów i są one wybierane przez wczasowiczów, którzy nie nie przepadają za tłokiem. Jednym z takich krajów jest Gruzja. Najłatwiej się tam dostać samolotem – wystarczy nabyć w Internecie bilety lotnicze warszawa Tbilisi, aby sprawnie oraz wygodnie pojawić się w stolicy Gruzji. Jeżeli ciekawi nas historia, to powinniśmy wybrać się do Mcchety, jednego z najładniejszych miast w tym kraju i jego byłej stolicy – popatrz. Znajdziemy tam wyjątkowo cenne zabytki oraz reprezentacyjną katedrę Sweti Cchoweli. Tymczasem fani leniuchowania powinni odwiedzić Batumi nad Morzem Czarnym. Dominuje tam bardzo upalna atmosfera, a rozliczne kąpieliska oraz obszerne plaże na pewno spełnią oczekiwania każdego wczasowicza.

Amatorzy wielokilometrowych pieszych wędrówek także spełnią swoje marzenia w Gruzji. Kaukaz to pasmo górskie pełne pięknych miasteczek, wymagających tras, barwnych dolin i zabytkowych klasztorów. Odnajdziemy tam także wygasły wulkan, do którego zboczy według mitów Zeus przykuł Prometeusza. Nie ma więc na co czekać, najlepiej zakupić bilety lotnicze warszawa tbilisi już dzisiaj.