Press "Enter" to skip to content

Jak dać skuteczne ogłoszenie? Typy zamieszczanych ogłoszeń

admin 0
Rodzaje ogłoszeń to temat nie mający końca. Gdzie zamieścić nasze żeby było skuteczne? To oczywiście zależy, czego ono dotyczy i jak szybko mamy się danej rzeczy pozbyć albo ją znaleźć.

tablica

Autor: Mike Gifford
Źródło: http://www.flickr.com
Gdy chcemy coś sprzedać, na przykład rower albo auto, możemy zamieścić ogłoszenie na tym przedmiocie – np. na szybie samochodu. Jeśli chcemy sprzedać przedmioty domowego użytku dobrej jakości, możemy zamieścić ogłoszenie na powszechnie znanym portalu aukcyjnym lub na stronie internetowej z ogłoszeniami. Sporo osób wpisuje na przykład „Olsztyn ogłoszenia” i dostaje pełną listę wyników, spośród których wybiera te najlepsze (ogłoszenia). Jasne jest, że im więcej dodatkowych słów dopiszemy, tym celniejsze będą uzyskane wyniki. Oczywiście umieszczenie ogłoszenia w lokalnej prasie także wchodzi w grę (zwłaszcza bezpłatnej, jedynie z reklamami, artykułami sponsorowanymi i ogłoszeniami), ale dotrze ono do odbiorców znacznie później, jeśli gazeta jest wydawana tylko raz na tydzień. Jeśli mamy wiele przedmiotów, których już nie potrzebujemy i nie chcemy za nie dostać żadnych pieniędzy, możemy nasze ogłoszenie zamieścić na portalu, na którym wszyscy pozbywają się swoich rzeczy, na przykład po przeprowadzce.

Niestety, często zdarza się, że rzeczy, które chcemy oddać za darmo, dłużej czekają na odbiorców niż rzeczy, za które ktoś miałby nam zapłacić. Rzeczy te najczęściej nadają się raczej do odbioru osobistego, nie opłaca się ich wysyłać kurierem, więc ludzie zwykle wyszukują tam ofert tylko ze swojej okolicy. Starajmy się pisać, że chodzi o Olsztyn ogłoszenia tego rodzaju będą się wówczas podpowiadać jedynie użytkownikom zainteresowanym samodzielnym odebraniem rzeczy z tego miasta.

Jeżeli chodzi o ogłoszenia o pracę, sprawa ma się trochę inaczej. Niezmiernie często ogłoszenia te (ukielo.pl/ogloszenia/kategoria/21/praca) szybko stają się przeterminowane, więc dobrze jest reagować na nie ekspresowo, zwłaszcza na te zamieszczane na popularnych portalach stanowiących platformę łączącą pracodawców z potencjalnymi podwładnymi. Podobna sytuacja jest z ogłoszeniami dotyczącymi wynajmu mieszkań.

Jeżeli czujesz, że niniejsza porada może być według Ciebie za krótka, to zamieszczony tutaj (http://www.studioprinter.pl/tablice-unijne/) tekst na pewno przypadnie Ci do gustu. Kliknij i sprawdź!

Szczególnie w miastach studenckich ogłoszenia pojawiają się bardzo często i równie często tego samego dnia stają się nieaktualne, bo dobra lokalizacja i korzystne warunki finansowe pozwoliły znaleźć chętną osobę dosłownie w przeciągu kilku godzin.