Press "Enter" to skip to content

Nieskomplikowany sposób na pomaganie innym

admin 0
Początek roku jest okresem kiedy tradycyjnie – już od ponad dwóch dziesięcioleci – otwieramy nasze portmonetki. Idąc na styczniowy weekendowy spacer, niechybnie w którąś niedzielę styczniową napotkamy wolontariuszy z kolorowymi plakietkami, zbierających datki do puszki w zamian za czerwone serduszko.

pitax.pl/przekaz-jeden-procent

Autor: Chris de Kok
Źródło: http://www.flickr.com
W okolicach owego wydarzenia możemy usłyszeć różne, czasem całkowicie skrajne poglądy na ten temat. Traktując je jednakże jako wyraz wahania statystycznego, można stwierdzić że jest to jedna z ważniejszych rzeczy która nam się udała jako wspólnocie. Inną, być może skromniejszą wizerunkowo strategią na pomoc lokalnym społecznościom jest przekazanie 1% podatku na opp. Jest to stosunkowo nieskomplikowana metoda, starczy bowiem z publicznej listy stowarzyszeń posiadających specjalny status wybrać pasujący nam podmiot. Jedynym kłopotem który możemy mieć to problem z wyborem. Musimy na to poświęcić troszkę czasu. W mym wypadku zwykle jest to darowizna na Związek Harcerstwa Polskiego, ale spokojnie możemy wybrać każdą inną organizację, choćby najmniejszą.

pitax.pl/przekaz-jeden-procent/?i=1708

Autor: Loren Kerns
Źródło: http://www.flickr.com

Rozmawiając z różnymi osobami na ten temat nierzadko słyszy się argumenty, iż przekazanie 1% podatku na opp to jednostkowo drobna suma, więc szkoda naszego zachodu. W istocie, zwykle suma widniejąca we właściwym okienku to ledwo parę groszy. Niemniej jednak jeśli zdać sobie sprawę jak znaczna ilość osób opłaca podatki okazuje się, iż może zebrać się całkiem duża suma. Oczywiście nie możemy liczyć na to, że każdy z podatników spełni ten gest, jednak zawsze jest to wsparcie dla osób które robią coś z dobroci serca dla innych.

Zrzeszenia te za możliwość korzystania z darowizn z podatków winny spełniać szereg rygorystycznych wymagań, m.im. muszą one publikować sprawozdania finansowe ze swej aktywności na swojej stronie www.

Sympatykom sprawdzonej informacji zalecamy tę stronę (https://continuum.biz.pl/plan-restrukturyzacyjny/), gdyż nie dość, że traktuje on o podobnej problematyce, to wykonuje to też w niezwykle zajmujący sposób. Kliknij i zobacz!

Oczywiście nie ma przeszkód by wyselekcjonowaną organizację wspomagać i przez pozostałą część roku, nie koniecznie poprzez datki. Jednakowo istotne może być wsparcie czysto praktyczne, na przykład przez wolontariat, a więc wykorzystanie własnych talentów dla dobra innych. Być może dzięki temu także i my się czegoś nauczymy od osób którym warto pomagać, a osoby którymi się zaopiekujemy będą nam bardzo wdzięczne.