Press "Enter" to skip to content

Trochę słońca zimą

admin 0
Kiedy nadchodzi ciemna zima, dużo osób cierpi na zimową depresję. Mniejsza ilość przyjmowanych promieni słonecznych jest czynnikiem sprawczym tego, że gospodarka hormonalna zaczyna szwankować. A jak zbadali lekarze już duże lat temu, hormony mają znaczny wpływ na samopoczucie człowieka. Mieszkańcy krajów skandynawskich regularnie chorują na depresję.

plaża

Źródło: Future PR
W rezultacie wiecznych ciemności, mieszkańcy Finlandii łatwiej uzależniają się od używek i skaczą z mostów. Ratunkiem z poważnej sytuacji mogą być lekarstwa i regularne wizyty u terapeuty. Wiele dobrego potrafią zdziałać długie sesje ze specjalnymi lampami antydepresyjnymi. Ale najbardziej skutecznym wyjściem jest wycieczka w słoneczne rejony globu – szczególnie poleca się wyspy Kanaryjskie. Wycieczki na ten upalny archipelag dadzą wiele radości i zagwarantują organizmowi tak bardzo ważne promienie słoneczne w porządnych ilościach.

Teneryfa to najrozleglejsza i posiadająca największą ludność wyspa archipelagu Wysp Kanaryjskich. Wyspa jest znana z tego, że można na niej napotkać wiele rodzajów stref klimatycznych.

Kliknij na ten link, by poznać analogiczne teksty. Przykładowo zobacz serwis (http://horyzont.net.pl/), który proponuje zajmującą Cię tematykę, a niewątpliwie się nie rozczarujesz.

Na Teneryfie, obok wygrzewania się na piasku i moczenia się w ciepłym morzu, można zobaczyć wysoki wulkan Teide oraz eksplorować stare miasto La Laguna. żeby odszukać interesujące oferty wycieczek na Teneryfę – Szukaj więcej: wakacje z niemiec.

Fuerteventura jest trochę mniejsza i posiada mniej obywateli. Słynie ze zjawiskowej flory. Jest idealnym miejscem, jeśli pragniesz ciepła. Do Google wklej sformułowanie „fuerteventura wakacje” lub kliknij w link: .

Gran Canaria odznacza się tym, że ma formę okręgu. W sercu wyspy znajduje się wygasły wulkan. Rejon zaludnia 800 000 autochtonów, którzy zaludniają kilka większych miejscowości. Oferty wycieczek na tę okrągłą wyspę zobaczysz, gdy do wyszukiwarki internetowej dasz frazę „gran canaria last minute”.

Jeśli nie znosisz upałów i pragniesz wyłącznie umiarkowanych temperatur, idealnym miejsce na urlop staje się wyspa Lanzarote. Wyspa charakteryzuje się tym, że trwa tam wieczna wiosna. Do wyszukiwarki wstaw frazę „Lanzarote wakacje”.