Press "Enter" to skip to content

Z jakich powodów warto wybrać wycieczkę agroturystyczną?

admin 0
Turystyka opisywana jest jako swego rodzaju zjawisko podróżowania ludzi między pewnymi punktami i podejmowana jest bez przymusu w celu zmiany trybu życia oraz środowiska, w jakim się żyje. Podróż turystyczna bywa podejmowana w celu wypoczynkowym, służbowym, zdrowotnym oraz innym, nie powinna jednak trwać dłuższy okres niż rok poza miejscem zamieszkania. Jednakże wyjazdy mające przeważnie na celu zarobkową aktywność nie zaliczają się do turystyki.

polana

Autor: teresatrimm
Źródło: http://www.flickr.com
Wyróżniamy bardzo wiele różnorodnych typów turystyki. Jednym z nich jest turystyka zdrowotna.

Jeśli chcesz zdobyć podobne informacje na opisywany temat, to najpierw zerknij tutaj i przenieś się do tekstu (http://www.coraltravel.pl/last-minute/tunezja), a znajdziesz tam mnóstwo świeżych komunikatów.

Podejmuje się ją w celu powrotu do zdrowia po ciężkiej chorobie, zmiany klimatu żeby spędzić czas trochę czasuz dala zanieczyszczonego, miejskiego powietrza i spędzenia trochę czasu w naturalnym, zdrowym otoczeniu przyrody, zażywania różnorodnego rodzaju kąpieli bogatych w minerały lub też wybierania się na masaże i rehabilitacje które powinny przyspieszyć powrót do zdrowia pacjenta. Sanatoria i uzdrowiska takie jak Kudowa lub Polanica Zdrój to typowe miejsca kierowane do uczestników turystyki zdrowotnej.

Innym rodzajem jest turystyka wypoczynkowa, której głównym celem jest odrzucenie wszelkich obowiązków i relaksowanie się, między innymi za sprawą zażywania kąpieli w morzu, spędzania większości czasu na leżaku i rozkoszowania się wolnymi chwilami, próbowania lokalnych posiłków i często picia dużych ilości przeróżnych rodzajów alkoholu. Jeszcze inną, naprawdę atrakcyjną odmianą turystyki jest tak zwana agroturystyka. W zależności od tego, w jaki sposób rozwinięte jest dane gospodarstwo agroturystyczne oraz na jak wiele pozwolą jego posiadacze, agroturystyka oferuje noclegi w wiejskich domkach, chatach a niekiedy nawet i stodołach przebudowanych nieco na potrzeby gości (więcej: pensjonaty Kudowa Zdrój).

Ponadto, bardzo ważnym elementem tego typu turystyki jest jedzenie lokalnych potraw w znacznej części złożonych z własnych, wyhodowanych przez gospodarza produktów oraz zaznanie normalnego, wiejskiego życia. Co bardziej pomysłowi i życzliwi gospodarze pozwalają swoim gościom na pomoc w dojeniu krów, wybieraniu jaj w kurniku, strzyżeniu wełny z owiec i dokarmianiu świń. Chętnie korzystają z pomocy w trakcie pracy na polu lub też zbieraniu owoców w sadku.

Agroturystyka to świetny pomysł na biznes, łączący ciężką pracę z uczeniem się i przyjemnościami, będąc w tym samym czasie pewnym powrotem do korzeni i doskonałym przypomnieniem tego, czym trudzili się nasi przodkowie.