Press "Enter" to skip to content

Załóżmy swoją firmę

admin 0
Prawda jest tak, że dziś każdy może założyć przedsiębiorstwo. Nie jest to jakieś trudne zadanie, ale sporo osób nadal posiada wiele obaw. Czemu? Bo często brakuje im kogoś, kto po kolei poprowadziłby ich przez wszelkie meandry związaną z zakładaniem swojej działalności. Jednak to jedynie nasze obawy, bo istnieje mnóstwo instrukcji typu jak założyć firmę krok po kroku. Najistotniejsze to chcieć i zacząć, reszta będzie efekt kuli śniegowej.

Rozmowy biznesowe

Autor: Baltic Development Forum
Źródło: http://www.flickr.com
Wiadomo, że nie wszyscy nadają się do prowadzenia firmy, ale to już temat na zupełnie inną rozmowę, bo na pewno wszyscy chętni firmę może założyć (). Potem dochodzi zatrudnianie pracowników i dochodzi głowienie się, w jaki sposób porozwiązywać wszystko z innymi państwowymi urzędami. Bo przecież konieczne okazuje się zgłoszenie pracownika do zus.

Tak naprawdę nie trzeba wiedzieć, w którym momencie i w jaki sposób to zrobić, bo wystarczy przejść się do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i tam otrzymamy wszelkiego rodzaju potrzebne wiadomości. Dodatkowo, jeśli posiadamy dużo więcej obaw to możemy również zgłosić się do prawnika, który powie nam, co i w jaki sposób trzeba robić w jakiej kolejności, żeby po czasie nie było trzeba płacić żadnych zbędnych kar.

Macierzyński urlop a własna firma
Kobiety często boją się, że ciąża przekreśli ich karierę. Jednak obecnie nie jest to wcale tak prawdziwe, bo możemy dalej kontynuować swoje zawodowe życie, a urlop macierzyński to po prostu odpowiedzialność za dziecko. W trakcie urlopu przysługuje nam zasiłek macierzyński a działalność gospodarcza. A kiedy posiadamy swoją działalność gospodarczą to powinniśmy brać pod uwagę to, że należy podczas urlopu macierzyńskiego płacić składkę chorobową.

Jest ona w konkretny sposób wyliczana.

Jeśli poszukujesz uzupełniających informacji na analizowany w tym miejscu problem, to na pewno znajdziesz więcej pod linkiem (http://mastereducator.pl/gliwice/)!

Oczywiście musimy też iść do ZUS-u z ogarniętymi papierami i z aktem urodzenia dziecka, dodatkowo jeszcze trzeba napisać podanie o zasiłek na urlopie macierzyńskim. Po złożeniu kompletu dokumentów można być pewnym, że dostaniemy zasiłek. Nie można sobie odpuścić złożenia dokumentów.

Bo części kobiet wydaje się, że skoro posiadają własną działalność, to im się nie należy, że nie mogą starać się o taki zasiłek, a jak wiadomo te pieniądze im się należą, więc nie ma, co się zastanawiać. Musimy skompletować dokumenty i pójść do ZUS-u, jeżeli są obawy, że po porodzie nie znajdziemy na to czasu, to zamiast aktu urodzenia, możemy zanieść oświadczenie od lekarza z prawdopodobną datą porodu, a później ktoś może donieść akt urodzenia.