Press "Enter" to skip to content

Zawód z przyszłością

admin 0
Programista należy do jednego z dziesięciu w najwyższym stopniu poszukiwanych przez pracodawców miejsc pracy. Jednakże profesja ta nie jest dla wszystkich. Ażeby nim zostać powinno się lubić matematykę a nade wszystko komputery, czyli informatykę. Jedno jest bezsporne programista to zajęcie z przyszłością. Niedługo będą oni tak samo poważani i respektowani jak prawnicy czy lekarze.

Komputer PC all-in-one HP Omni 100z

Autor: 4Press.pl
Źródło: 4Press.pl

Jak jakikolwiek zawód ten też ma swoje plusy i minusy. Dużym plusem są honoraria. Przeciętna płaca programisty wynosi około 5000 złotych brutto. Pensja ta jest zależna od tego, jakimi językami programowania umie się obsługiwać. Złą stroną jest to, że przez długie obcowanie z komputerem naraża on swój wzrok a też kręgosłup. Programistą można zostać po ukończeniu technikum komputerowego lub studiów wyższych. Przy użyciu profesjonalnego języka opracowuje on programy komputerowe i wprowadza do użytkowania. Takie programowanie programowanie android jest tylko jednym z kroków powstawania konkretnego programu.

Pracodawcy prócz wyższego wykształcenia kierunkowego oczekują od kandydata tego, ażeby umiał analitycznie myśleć, rozwiązywać rozmaite zagadnienia oraz potrafił z łatwością pracować w zespole. Również a właściwie przede wszystkim wymagana jest znajomość konkretnego języka programowania, technologii internetowych oraz specyfikacji aplikacji internetowych. Jak najbardziej wyjątkowo ważne jest to, aby płynnie znał język angielski, co można wywnioskować po ogłoszeniach, które bardzo często są pisane w tym języku.

Toughbook klasy ruggedized: CF-31

Autor: Panasonic
Źródło: Panasonic

Również powinien znać tak zwane języki programowe. W większości przypadków szukana jest tak zwana praca java. Chodzi tu o to, by pretendent znał język programowania java. Stał się on ostatnio jednym z głównych języków programowania. Cechuje się on bezproblemowością, łatwością zapisu i wartkością. Kiedy programista szuka pracy może w przeglądarkę internetową wpisać „oferty pracy w kodzie sap”. Z pewnością ukaże się mu dużo ofert pracy, z czego duża cześć napisana w języku angielskim. Sam skrót SAP oznacza międzynarodową spółkę akcyjną, zajmującą się produkcją systemów do zarządzania przedsiębiorstwem.