Press "Enter" to skip to content

Jakie błędy popełniamy przy okazji poszukiwania pracy? O czym zwłaszcza należy pamiętać?

admin 0
Niezwykle często odpowiedni kandydaci i wspaniali pracownicy mają spore kłopoty, żeby znaleźć pracę. Może powodować to frustrację i pytania, dlaczego nie możemy znaleźć pracy, mimo doskonałych kwalifikacji i referencji. Trzeba wiedzieć, że czasem mogą decydować szczegóły, o których należy pamiętać.

Ludzie, którzy umieją opisać siebie językiem korzyści a także sukcesów mogą zdarzyć się niezwykle rzadko. Co więcej, w Polsce dość często i niezbyt sprawiedliwie są uznawani za cwaniaków i niezbyt skromnych. Tymczasem opowiadanie o swoich sukcesach w CV i podczas rozmowy, to nie jest przechwalanie się. Profesjonalne CV powinno podkreślać twoje najważniejsze sukcesy zawodowe. Pomyśleć więc musimy, jakie ogromne zalety udało cię się zapewnić zatrudniającym. Uważać je należy jako swoje sukcesy, muszą więc zostać uwzględnione w CV.

dwa cv

Autor: César Santiago Molina
Źródło: http://www.flickr.com

Jednocześnie, niech nasze zapewnienie nie oznacza zbytecznej bezmyślności i zarozumialstwa. Niestety,dosyć często kompetentni i wartościowi kandydaci do rozmów kwalifikacyjnych mogą podejść zbyt rozszczeniowo, tak więc startują z pozycji osoby, która musi dostać pracę na podstawę samego wyglądu kariery. Nie zapominać należy, że nie możemy czuć się zatrudnionym, tylko dlatego, że spełniamy wymagania które dotyczą kompetencji lub intercyza czasu stażu pracy. I tyczy się to każdej pracy i każdego miejsca, jak praca Bolesławiec czy praca Zawiercie (). Tego rodzaju myślenie ma szansę spowodować, że nie będziemy pokazywać w trakcie rozmowy własnej motywacji, a w końcu ona jest najważniejsza. Wybrani więc myślą, że praca przyjdzie do nich sama, a to nieprawda, bo należy się trochę postarać ().

Najlepsze więc rekrutacje mogą przejść im koło nosa, bo nie mogli zrobić nic oprócz wysłana CV. O każdą pracę trzeba całkowicie zawalczyć, czy to Warszawa, czy praca Nysa (). Najważniejsze też to nie lekceważyć pozostałych kandydatów nie mówić o nich z pogardą. Podobnie nie można tak mówić o wcześniejszych szefach, to jest niezwykle źle odbierane przez nowego pracodawcę. Szacunek dla innych ludzi jest niezwykle ważny, bo świadczy o nas i o tym, jak będziemy podchodzić do wykonywanej pracy.