Press "Enter" to skip to content

Paryż – miasto dla par, do którego dobrze jechać o każdej porze roku

admin 0
Paryż – miasto zakochanych to jedno z najpiękniejszych określeń niniejszego miejsca. Niejedna para decyduje się na stolicę Francji na podróż po ślubie, aby spędzić tam miłe chwile z poślubioną, ukochaną osobą. Często też panowie decydują się właśnie tam zadać to najważniejsze pytanie swej wybrance, albowiem pani będąca pod wrażeniem tego pięknego miasta z pewnością powie „tak”.

Dobrze zacząć wspólne życie na moście zakochanych, pamiętając o tej chwili do końca naszych dni. Jeżeli zatem i ty chcesz jechać do Paryża, zabierając tam ze sobą własną ukochaną, zorientuj się, co dobrze tam zwiedzić, by poznać niniejsze miasto.

Paryż

Autor: Soreen D
Źródło: http://www.flickr.com

Za w szczególności romantyczne miejsce uznawany jest plac Place de Furstenberg, gdzie najlepiej jest usiąść wygodnie na ławce oraz tak zwyczajnie cieszyć się rozciągającym się wokół nas dywanem pięknych, pachnących kwiatków, kiedy słońce wysoko świeci na niebie. Tutaj też dobrze przyklęknąć, kiedy chcemy poprosić ukochaną o rękę, a potem udać się do jednej z uroczych restauracyjek, od jakich właściwie aż się tutaj roi (sprawdź nieco więcej). Po tam fantastycznym rozpoczęciu wspólnego wyjazdu można zaplanować sobie dalsze zwiedzanie, na pierwszym miejscu wpisując naturalnie wieżę Eiffla. To najbardziej swoisty obiekt Paryża, toteż nie można wrócić bez zdjęcia uwieczniającego nas z nadmienioną wieżą.

Nie zwlekaj, tylko jeśli masz chęć zgłębić omawiany temat, obejrzyj więcej tutaj (http://lankamerprzewozy.pl/nasza-flota/) a z pewnością zdobędziesz ważne informacje na przedstawiany wątek.

Paryż

Autor: Steve Baty
Źródło: http://www.flickr.com

Kluczowym punktem jest także Luwr, czyli największe muzeum sztuki na świecie, w jakim znajduje się 255 sal z wystawami. Trzeba mieć rzeczywiście dużo czasu, ponieważ jest co oglądać oraz czym się oczarować. Należy też pamiętać o Łuku Triumfalnym oraz Wersalu, pałacu z przepięknym parkiem, który każdego roku zwiedzają tysiące turystów. W Paryżu mieści się także znana, gotycka katedra Notre-Dame oraz najsłynniejsza aleja Paryża, czyli Pola Elizejskie (wejdź na stronę). To właśnie tutaj każdego roku przechodzą parady wojskowe.

Jeżeli odwiedzimy już Paryż oraz marzy nam się kolejna podróż, dobrze tym razem obrać sobie za cel Frankfurt. Rzecz jasna nie jest to miasto miłości, lecz także zasługuje na odwiedziny, chociaż weekendowe. Frankfurt co dzień jest pełen życia, a jego wyróżniającym punktem są niewątpliwie lśniące w słońcu drapacze chmur zlokalizowane w samym centrum miasta.